Jméno houby

Od: Datum: 06.09.14 04:15 odpovědí: 6 změna: 07.09.14 04:13

Prosím o radu, jak se jmenuje houba. Popis- žlutá až žlutošedá, po rozkrojení modrá, roste u nás obyčejně v nižším smrkovém lese, kde jsou občas borovičky. My jí doma říkáme husí pupek nebo poddoubek /nevím sice proč/. Houbařím léta , ale tuto houbu pod tímto názvem nenajdu. Děkuji za radu, mečík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.14 05:34
No, já říkám poddoubák:-D a muž mě okrikuje, že je to podhřib:-D ale ten zas nemodra. To co modrá, tomu říkám modrák:-D jinak hřib kovář po rozkrojeni zmodra;)
doplněno 06.09.14 05:36: Ale to je běžná houba, takže to nebude ta, o které mluvíte, sice má žlutý , někdy az oranžový spodek ale roste casto. Počkám si s vámi, jaká to bude :-D
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.14 06:49

Nenajdete ho tady? http://www.houbareni.cz/houby.php Stačí najet myší na název ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.14 08:17

Podle popisu bych tipnul hřib strakoš. http://www.nahoubach.cz/atlas-hub/hrib-strakos/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.14 09:07

Strakoš po rozkrojení nemodrá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.14 23:16

2kedar. zmodrá

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.09.14 04:13

Moc děkuji . Na svých šedesát tři let a tuny hřibů donesených domů jsem tohle nevěděl. Díky také všem, kteří tuto poradnu vymysleli. Mečík

doplněno 07.09.14 20:30:

Náš husí pupek je oficiálně naleznutelný v atlasech pod jmény-klouzek strakoš a nebo hřib strakoš. Děkuji všem za pomoc při hledání. Mečík.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.