Co je to za houbu

Od: Datum: 05.09.14 20:48 odpovědí: 6 změna: 05.09.14 23:03

Našel jsem houbu, myslel jsem pýchavku, ale když se to rozřízlo, je to uvnitř rosolovité, pak nezdravě zelené a teprve pak bílé. Jelikož to bylo mladé, co by to tak mohlo být za houbu? Je to jedlé? Moc chutně to nevypadá.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.14 20:56

No není to hadovka smrdutá? Ona vylízá z takového jakoby vajíčka. Nejedlá houba...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 05.09.14 21:10

Souhlas, ale Hadovka by měla být vyloženě jarní houba, ale příroda umí kouzlit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.14 21:11

Také se přikláním k hadovce. Udává se, že je v mládí (ještě než smrdí) jedlá. Jestli tedy máte chuť.

doplněno 05.09.14 21:13:

Hlavně roste v období červenec až říjen. Typické jaro.

Od: dedek*
Datum: 05.09.14 21:22

Tak jo, to bude ono, našel jsem si obrázek a i podle toho muchlacího "obalu" to je ono. Člověk se pořád učí, akorád to asi není dobře - ta houba je prý hodně invazivní... Teď abych každou pýchavku v "mém" oblíbeném lese rozřezal hned na místě.

Datum: 05.09.14 21:21

Je to hadovka smrdutá. Docela žasnu, kolik letos vidím jindy nevídaných hub, třeba šiškovec (nedávno se tady na něho někdo ptal), různé destice, kališníky, mističky, které jsem znala jen z atlasu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.14 23:03

inzinyrka. U nás "smrdutka" roste každoročně v hojném počtu. Už jsem ji i zkusila v kuchyni. No, žádná sláva to nebyla, ale ten rok skoro nic jiného jedlého nerostlo *smich*

dedek. Nemusíš pýchavky v lese rozřezávat, abys je odlišil od smrdutky. Jsou na první pohled od sebe rozdílné. A když Ti nebude stačit oko, tak si na ně sáhni. Pýchavka je pevná, smrdutka je rosolovitá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.