Nakousané houby

Od: Datum: 05.09.14 14:41 odpovědí: 7 změna: 06.09.14 04:37

Zítra se s manželem chystáme na houby. Máme ale mezi sebou jeden menší rozpor.

Manžel sbírá i houby nakousané od zvěře já nikoliv. Názory se různí někdo říká : Nakousaná houba je

jistotou že je jedlá. Já si však myslím , že by se nakousaná houba sbírat neměla.

Co vy na to?

Díky všem za reakci Zlata


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 05.09.14 14:48
avatar
Proc ne?Pokud je malinko kousla,vezmu nozik a hotovo.Nic ji jinak prece neni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 14:59
avatar

proc nebrat? nozikem odriznu a pohoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 15:07

Řídit se tím, že nakousaná houba je jedlá, je nejlepší cesta k otravě. Jinak nakousané houby normálně sbírám. Avšak pouze ty, co znám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 15:07
avatar

Okousaná může být i muchomůrka hlízovitá. Hmyz nebo plži, kteří je okusují, mají úplně jiné enzymy, a jed, který houby obsahují, na ně nijak nepůsobí. Rozhodně není dobré posuzovat "jedlost" hub podle toho, že jsou okousané. Chystáte se na houby, ale znáte je dobře? Podle otázky zřejmě moc ne nebo vůbec. To je dost hazard.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.09.14 15:59

Okousání jako určení, jestli je houba jedlá, je úplná blbost. Jinak mně houba, okousaná od slimáků nevadí - vykrojím. Ale pokud je to od myší, což jsou ty podélné vykousané rýhy, tak ty neberu. Myšky si ty houby pokálejí a občas i počůrají jako na znamení - tahle houba je moje - prostě si ji podepíšou a takovou houbu nechci mít určitě na talíři.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.09.14 17:03
avatar

Na nakousaných houbách není nic špatného, ale pozor! To že jsou nakousané, vůbec neznamená, že jsou pro člověka jedlé. Zvířata (zvlášť různí plži) jsou odolná vůči mnohým jedům a klidně okoušou i muchomůrku zelenou.

doplněno 05.09.14 17:05: Vidím, že už to přede mnou napsali pckop, inžinýrka i limetka. Asi bych měla lépe číst předchozí příspěvky, ale dotaz mě opravdu vyděsil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 04:37

U nás je to jednoduché. Když začnou růst praváky-hříbky-nesmím domů nosit nic jiného. Poprvé všechny, podruhé jen menší, potřetí jenom do octa a pak už si musím shánět odběratele z řad známých. Vím totiš o místech, kde jsou a tisíc a víc není problém. Míchanice přijde na řadu až když začne bída. A abych musel domů nosit něco co bezpečně neznám to bych neriskoval, poškodit si játra, v tomlepším případě , za tu turistiku přece vůbec nestojí. Sbírejte , ale bezpečně. Mečík.


doplněno 06.09.14 04:47:

A okousané? Oříznu nebo nechám lesu, podle stavu. Najdu si jinou, pravý důvod houbaření není přece drancování lesa , ale klid, pohoda, vůně poránu. Sednout na parýzek a vnímat tu krásu. Když přijdou ti řvouni já už odcházím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.