Plesnivějící orchidej

Od: Datum: 03.09.14 16:51 odpovědí: 8 změna: 18.09.14 08:35

Mám orchideje běžného typu a nyní se mi na všech objevilo na spodních stranách listů nějaký povlak,bílý vypadá to jako vatička a nevím co s tím,ani v květinářství mi nedokázaly poradit.Vyrůstá mi třeba nový lísteček a už je obalený tím bílým povlakem.Zkoušela jsem je delší dobu nezalévat a stav stejný.Dokonce mi jedna i vykvetla a květ zespodu také napadený.Můžete miněkdo poradit?Předem děkuji za všechny rady.Olina

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 17:01

Plíseň to asi nebude. Zřejmě máte na rostlině svilušky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.14 17:06

A nevíte náhodou jak se těch svilušek zbavit?

Datum: 03.09.14 17:26

Tenhle přípravek má asi největší záběr účinnosti, protože funguje i na vajíčka. Místo smáčedla můžete přidat kapku jaru. http://www.agromanualshop.cz/floramite-240-sc-4ml/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.14 17:34

Díky za typ,hned zítra to seženu a uvidím,co to udělá...

Od: alik®
Datum: 03.09.14 18:26

Býlý povlak a vatičku dělají červce. Koukněte hodně z blízka, jsou to maličký broučkové, jako hodně malé svinky. Taky jsem to řešila.Rozdělala jsem do kýble postřik calipso a ponoříla do toho celé rostliny, každou tak na půl hodiny. I jsem rukou v tom opatrně omyla listy. Za 14dní jsem postup opakovala a mám od té doby pokoj. Možná můžete vzít postřik jiného názvu, prostě něco co zabíjí brebery. Já vzala co bylo doma a vyšlo to. Alik

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.09.14 22:15

Ano,máte naprostou pravdu,zakoupila jsem v BAUMAXU postřik CAREO-nic jiného neměli.Listy jsem opatrně omyla vatičkou s kapkou jaru a důkladně postříkala tím přípravkem a uvidím,co to udělá.Postříkala jsem i zeminu v květináčích a vzdušné kořeny,tak snad to bude mít úspěch.Všem moc a moc děkuji za příspěvky.Olina

Datum: 04.09.14 08:48

Alik - máte ode mne bodík, máte pravdu. Určitě červci.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.09.14 08:35

Tak se mi podařilo všechny květinky zachránit!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.