Je to žampion?

Od: Datum: 29.08.14 20:18 odpovědí: 6 změna: 30.08.14 14:22

Na zanedbané zahradě se nám objevily nějaké bílé houby. Nikdy tam nic nerostlo, až teď. Jíst se je nechystáme, ale čistě pro zajímavost bych rád, kdyby se některý z místích houbařských odborníků mohl vyjádřit, jestli to jsou žampiony nebo ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.14 20:21

Je to žampion polní, jedlý a výtečný !

Ohodnoceno: 4x

Od: dejv95*
Datum: 29.08.14 20:42

Jo je to v pohodě žampion. Nic se nestane, když se sní. ;)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.08.14 07:43

Bacha - může to být žampion zápašný a ten je jedovatý, i když asi ne úplně smrtelně. Po rozlomení smrdí jako po inkoustu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.14 08:01

A na poraněných místech výrazně žloutne. Není smrtelně jedovatý, kdysi jsem jich snědla smažených celou mísu a nic mi nebylo, ale přesto nedoporučuji konzumaci. Tenkrát jsem jen zaraženě meditovala, proč ty žampióny smrdí po bakelitu, ale v mé žravosti mě to nezabrzdilo

Datum: 30.08.14 12:39

Je to žampion polní,zápašný má bílé lupeny,netřeba čichat.Přeji dobrou chuť,mně na zahradě roste ten špatný.

Datum: 30.08.14 14:22

Ano, jsou to žampiony, pokyd nesmrdí, tak jsou dobré a jedlé Před 14 dny nám vyrostly v trávě na zahradě, byla z nich výborná smaženice, ale lepší jsou obalované a smažené jako řízky, jen na to zrovna nebyl čas. Jedli jsme je celá rodina a jsme tu po 14 dnech stále, zdrávi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.