Přesazení okrasné trávy

Od: Datum: 25.08.14 12:41 odpovědí: 4 změna: 02.09.14 07:41

dobrý den, mám na zahradě 6ks trsů okrasné trávy, vysoké asi 170cm. V rámci rekonstrukce zahrady bych ji potřebovala přesadit na jiné místo. Mám dojem, že by to bylo vhodnější až na jaře, po ostříhání, ale mám dotaz jestli to můžu udělat i teď během září a jestli mám trávu ostříhat přitom, aby zakořenila. Najde se někdo, kdo mi poradí? Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 25.08.14 13:35

Pokud by to bylo jenom možné tak radči na jaře .pokud ne musíte přesadit nejpozději měsíc před prvnímy mrazíky(co oblast je datum vje jinné)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 25.08.14 15:20

Přesazovala jsem okrasné trávy i bambusy minulý rok v září. ...nejprv jsem je samozřejmě sestříhala a pak přesadila. V pohodě zimu přežily a na jaře začaly růst jako obvykle.Posledních pár let traviny i bambusy sestřihávám na podzím a ještě se mi nestalo že by některá vymrzla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 23:46
avatar

Ony ani nevymrznou, alkorát je škoda, že se ochuzujete o ten zimní efekt, které okrasné trávy nabízí (tím nemyslím do kužele vymotané otepy). Ono celkově je škoda čistit zahradu na podzim, už jak vzhledem k okrasnému efektu některých částí rostlin, tak i k dalšímu zdroji potravy a úkryt pro zimní ptactvo plus úkryt pro mnoho užitěčného hmyzu.

doplněno 02.09.14 09:19:

Přesně tak, všechno má své souvisloti, stačí se jen zastavit a trochu popřemýšlet

Já jsem tak trochu proti chemii, takže vám doporučím ten rýč a ruce. Vyrýt trsy a vytrhávat i s kořeny. Půjde to celkem snadno, teda podle typu půdy. Ale i tím postřikem to půjde, ale garlon zruší i keře.

To počasí je nekonečné. Já jsme kousek od vás (u Vyškova), takže to máme stejné. Rajčata už mají konečnou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: blublusky*
Datum: 02.09.14 07:41

Ahoj floro, díky za radu, máte pravdu,přišla bych o ten efekt pro který ty trávy mám, hmyz by přišel o úkryt, takže to nechám až na jaro, stejně v tomto počasí se nedá nic dělat , tady / Brno/ tři dny chčije a chčije, všechno přelitý, bohatá úroda rajčat na vyhození,/plíseň/, takže jstli se ještě na pár dní léto vrátí, jak slibují, potřebuji zlikvidovat 15let staré maliniště, uvítala bych radu jak na to, když to postříkám Roundupem, zahynou zelené výhony,- ale půjde to až do kořenů? O ty mě jde,-aby to furt nevyráželo ven. Nebo ,,pozvat bagr a vybagrovat to?"" Na to místo po maliništi chci dát právě ty trávy, takže příroda to stejně zařídila tak, jak má být. Celé léto jsem se dívala na krásné motýly,/levandule/ a teď bych je připravila o úkryt, takže vše je třeba dát do souvislostí a pak není co řešit. Přeji pěkný den...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.