Pěstební mix osmi druhů lesních hub

Od: Datum: 24.08.14 23:52 odpovědí: 4 změna: 25.08.14 12:14

Hezký večer, zkoušel jste někdo směs hub ze sáčku, pěstovat doma pod stromy na zahradě? Funguje to, rostou? Chodí mi na to nabídky, vám jistě také, tak zvažuji, zda to vyzkoušet.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.08.14 00:15
avatar

Dobrý den, toto neznám a ani tu nabídku jsem neviděl - já bych to asi nezkoušel, když těžko zaručím lesním houbám na zahradě stejné prostředí jako v lese. Kdysi jsem zkoušel sadbu žampiónů (v igelitovém pytli) a to fungovalo - udělal jsem z toho dvě úrody a pak to zahynulo. Vlastně se to asi ani nevyplatilo finančně. I když neznám cenu těch lesních hub, přesto bych byl spíše skeptický. A pak - les je les. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.14 07:46
avatar

Souhlasím s Benem. Houby rostou téměř výhradně v symbióze s jinými konkrétními rostlinami (lesní stromy). To znamená, že například pod javorem, nebo jabloní Vám hřib nevyroste ani omylem.

doplněno 25.08.14 07:53:

V uvedeném odkazu se dočtete i o značně omezené možnosti pěstování hub na zahradě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sea*
Datum: 25.08.14 12:10

Mám možnost u našich, nebo na chalupě tu sadbu hub dát pod stromy, tak jak se doporučuje, ale ikdyž ta místa dost imitují les, stejně je to loterie, jestli se to chytí. Drahé to není, 150,- i s poštovným. Ale věřím tomu asi tak jako kanadským borůvkám v čechách :-D

Datum: 25.08.14 12:14

Jestli to půjde jak kanadské borůvky v Čechách, tak směle do toho. Zkuste, když se nepovede, přijdete o pár kaček, když se povede, pochlubte se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.