Okurky žloutnou

Od: Datum: 17.08.14 14:26 odpovědí: 5 změna: 18.08.14 00:13

Dobrý den,
letos jsem se rozhodla, že budu pěstovat okurky. Než rostliny vyrostly, měla jsem je venku a poté jsem je, abych je uchránily před slimáky, přestěhovala do budovy, kde máme krytý bazén. Asi týden poté začaly rostlinám žloutnout listy, později usychají. Listy celkově ztrácejí barvu. Mohlo by to být způsobeno tím, že se ve vzduchu pravděpodobně nachází chlór, který se vypařuje z bazénu? Nebo přílišná vlhkost vzduchu? Mám rostliny raději přestěhovat jinam? Děkuji moc za všechny rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.14 14:34

Nikdy jsem neměla problém se slimáky na okurkách. Rozhodně bych je nedávala ke krytému bazénu, tato skla určitě nebudou čirá, ale mléčná, takže sluneční záření taky nic moc, druhá věc je vlhkost. Další věc stěhování.

Těžko říct, zda za to může chlór, ale okurky na konci léta prostě žloutnou a usychají i venku.

Ohodnoceno: 2x

Od: jeanne*
Datum: 17.08.14 14:40

Skla v budově jsou čirá, takže se slunečním svitem by problém být neměl, toho mají rostliny dostatek. Žloutnutí by mne nepřekvapovalo, kdyby se nedělo poměrně "ve velkém". Děkuji za radu, každopádně si z toho vezmu ponaučení do přístě a rostliny už do tak vlhkého prostředí neumístím. :)

Datum: 17.08.14 15:05

Jak jsem četl dotaz a přečetl bazén, hned mě napadl chlor. Na ten jsou okurky citlivé. Ve vlhkosti bych problém až tak neviděl. Naopak si myslím, že slunce je tam příliš (i skleníky se stíní, aby se rostliny nespálily) a moc vysoká teplota. Přestěhování zřejmě už nepomůže.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 17.08.14 15:25

S tím bazénem to není dobrý nápad...Alespoň máte ponaučení pro příští léta.A za další,v tuto dobu okurky již odcházejí,tudíž normálně žloutnou.Dnes jsem sesbírala sice dalších cca 15kg,ale listy již jsou seschlé a žluté.

Od: luha*
Datum: 18.08.14 00:13

Běžná, každoročně se opakující choroba - plíseň okurková. Napadá jen listy - ochrana např. Akrobat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.