Co je to za zeleninu?

Od: Datum: 15.08.14 10:34 odpovědí: 5 změna: 20.08.14 08:53

Ahoj, partnerka mi tvrdí, že zasadila na zahradě lilek. Já nejsem velký znalec, ale nezdá se mi ta barva může to opravdu být lilek?

Pokud ano, kdy se to sklízí?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 10:42

Sice znám jen lilek tmavě fialový a tvar podobný okurce ale myslím si, že když mi letos vyrostly bílé a žluté cukety, může to klidně lilek být. Soused má růžový květák, vypadá to na pohled jedovatě ale chuť se nezměnila.

doplněno 15.08.14 10:44:

http://www.ireceptar.cz/zahra…e-zdrave-plody-vytecne-chuti/

doplněno 15.08.14 12:06:

"pckop" s tou tykví bude mít pravdu, pátrala jsem na nettu a podle obrázků je to spíš tykev.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.14 10:55

Myslím si, že to lilek není. Barva je sice jiná, ale to dnes není rozhodující. Lilku neodpovídá tvar plodu ani listů. Plod sice připomíná meloun, ale listy jsou úplně jiné. Tipnul bych to na nějaký druh tykve.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.08.14 12:11

vypadá to spíše jako takové ty okrasné cuketky..

taky se to trochu podobá melounu ale to asi né ... :)

Datum: 15.08.14 12:55

Má ten plod stopku kulatou nebo je v místě připojení k plodu hranatá.Melouny mají kulatou ,tykve (dýně ,cukety) hranatou.Cesmína

doplněno 15.08.14 18:39:

Ještě mě napadlo,že by to mohla být nějaká okurka.Lilek má jiné listy.

Datum: 20.08.14 08:53

Lilek pěstuji takže ten to rozhodně není. A lilek se neplazí, roste jako rajče u tyčky. Květy má malé, fialové se žlutým středem. Je to nějaký druh dýně, ale těch je dnes vyšlechtěno tolik, že těžko radit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.