Orchidej - hnědnutí okvětních lístků

Od: Datum: 13.08.14 10:38 odpovědí: 3 změna: 13.08.14 22:20

Dobrý den, potřebuji poradit, mám nádherně kvetlou Phalaenopsis, kvete již dlouho. ale začali mi hnědnout a sesychat okvětní lístky mi žloutnou a scvrkávají se i listy... co se s ní děje?

nechci, aby mi odešla. mám na východním okně a zálivku dělám 1x týdně - 3 hod. a 1x za 14dnů hnojivo...

děkuji moc za všechny rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 13.08.14 10:44
avatar

Jestli kvete dlouho,přirozeně květ nebude trvat navěky,ale seschne a odpadne.Špatné květy odstřihněte postupně, jak budou uvadat a pak stonek s květy pak odstřihněte celý asi 2-3 cm dole u listů a za krátký čas vám mezi listy dole vyraší nový stvol a až se vytáhne do výšky, nasadí poupata a pokvete dál.Žádná věda.Starejte se o květinu tak, jako dosud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 12:22
avatar

Píšete,že zálivka je 1x týdně 3 hod.Jestli tomu dobře rozumím,tak ji máte namočenou 3 hodiny? Já je máčím 1x týdně asi půl hodiny, tak aby se voda nedostala doprostřed listů .Potom je nechám okapat a přebytečnou vodu vyleji.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 22:20

Květy buď už odkvétají nebo souvisí se stavem celé rostliny, která odchází. Podle listů bych řekl, že jde pryč z důvodu přemokření. Vyndejte rostlinu z květináče, odstraňte všechny poškozené kořeny, pořiďte si průhledný květináč a substrát na orchidee a přesaďte. Zalévejte až to bude skutečně potřeba.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.