Mravenci si dělají mraveniště kolem růží

Od: Datum: 12.08.14 16:54 odpovědí: 8 změna: 16.08.14 16:35

Dobrý den, prosím, nevíte, jak se zbavit mravenců, kteří napadají záhony růží a kolem všech si dělají mraveniště? Normálně jsou větve růží třeba i 30 cm vysoko obklopené mraveništi. Nechápu, co se stalo, růže už mám léta a tohle nepamatuji. To abych nedělala nic jiného než je odstraňovala.. Vezmu si nějakou hůlku a tím se snažím mraveniště rozbít, ale moc to nepomáhá. Bohužel mraveniště jdou někde hluboko do kořenů. I když růži přesadím jinam, udělají mraveniště kolem růže opět.

Zkoušela jsem i některá rozhrnutá mraveniště potom postříkat Biolitem a zasáhne to vždy bohužel i spodky větví růží, bojím se, abych si je nezničila.

Nevíte, prosím, jak se jich zbavit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.08.14 17:00
avatar

Dobrý den, a nemáte na těch růžích mšice? Zdravím!

doplněno 12.08.14 17:34:

No, tak, to s tím sousedem by bylo už do jiné rubriky. Ale, je fakt, že i u nás na zahradě je letos nějak více mravenců. Ale, možná je to jen dojem a také patrně nijak neškodí, protože nevidím žádné následky - nechávám je žít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.14 17:23

Na jedné růži jsem viděla pár mšic, ale to bylo jen na jedné, a zrovna kolem ní mraveniště není. Někde jdou opravdu hodně do hloubky do kořenů růží.

Zjistila jsem dále, že mraveniště máme např. pod většími kameny, v kamenných nádobách s květinami, pod igelit. fóliemi na záhoně, všude. Nikdy tohle nepamatuji takový stav.

Vypadá to, že to bude asi nějak souviset s tím, že soused má obří skladovnu dřeva na topení. Např. se nám již od nich rozšířily jakési roje včeliček, které si s dřevem zanesl nebo se tam později utábořily. Ale soused je rád, kdyby nám mohl zahradu znepříjemňovat, vůbec s ním nevycházíme, navíc je v tom něco osobního, hrozně na mě žárlí, a když vidí, že neuspěje, tak nám dělá peklo, provokuje, ubližuje své paní atd.

Datum: 12.08.14 19:25

Také s nimi letos bojuji, nejprve obalovali hlínou jahodníky, teď se jim líbí celer, už i mrkev. Každý den je polévám vodou, aby se přestěhovali, ale druhý den jsou minimraveniště na rostlinách opět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 19:41

Mravenců mám na zahradě taky dost. Pokud mi nelezou do baráku, nechávám je být. Vám nějak vadí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 07:25
avatar

Dobrý den, mravence nechte mravenci, růžím nijak neublíží. Letos jich je nadmíru hodně, protože byla mírná zima. Ani se dřevem to nemá nic společného. Pěkný den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 17:38

Mravenci jsou tam,kde se nekypří a nehýbe okolo nich..čili,kde mají klid

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.14 16:23

Dobrý den, děkuji za odpovědi.

Na dotazy ohledně toho, proč mi mravenci vadí- já jsem takto loni totiž přišla o pro mne velmi citově cennou růži, o níž sosued věděl. Byla to jediná růže ze všech, kterou si mravenci vyhlédli a obalili, to některé růže jsem měla nyní obalené ještě mnohem výš.

Nevěnovala jsem tomu pozornost a ta růže mi, vážení, po x x letech kvetení a dobrého růstu, odešla. Žádný problém neměla. No, vlastně jeden ano. Stalo se to v jednu noc, co onen soused údajně nebyl doma. Někdo nám přes noc zlomil obrovskou větev jednoho keře a tato větev z keře srazila pár květů i se stonky této růže, bylo to zjara. Tehdy ještě žádní mravenci.. Zastřihla jsem ji a byla v pohodě. S keřem jsem se nadřela, to bylo horší.

A tahle růže jako jediná náhle měla kolem sebe mraveniště, to až na podzim. Říkala jsem si, aha to je náhoda.. Někdo mě chce možná naštvat. A tato růže mi bohužel za pár dnů náhle celá uschla.

Jako správný zahradník jsem musela pro vysazovanou novou růži vyměnit hlínu do 50 cm hloubky.

Další růži jsem našla na zahradě polámanou, růži , kterou jsem si sama krásně namnožila. Další nové růži neustále někdo odstřihoval poupata, těsně před tím než vykvetla, až po třech letech jsem se dočkala prvního plně otevřeného květu. A víte co mi někdo udělal? Vystřihl mi do jednoho okvětního plátku malé srdce a ten květ ještě začal od toho celý hnít.

Tento týden jsem objevila ustřihnutý krásný květ úplně beze stonku další růže, ležel vedle ní na zemi, čistý řez nůžkami, je to nechutné.

Lidičky, mě zajímá, jestli tam mohl někdo dát ty mravence, a jak se jich prosím prosím zbavit? Může to

Děkuji.

Datum: 16.08.14 16:35

Víte, já slyším každý večer takřka, jak nám chodí někdo zřejmě ten soused po zahradě. Máme totiž od něj úplně zdemolovaný vrch plotu, což se stalo během cca 1 roku. Zřetelně slyšíme jak se rozštěkají psi, bývá to pozdě večer, ale bojíme se tam jít, mu stačí pár vteřin, to by žádná policie nedojela.

Já jsem jej totiž nachytala za bílého dne, jak lezl po žebříku k nám, ustřihl něco ze stromu a zase lezl zpět. A v těch místech je viditelně pošramocený plot nahoře. Utíkala jsem pro foťák, že ho vyfotím, jak nám chodí po zahradě, ale do 10 vteřin byl u sebe a odnášel shcovat žebřík. Já to nestihla.

Potřebovala bych tak, aby nám někdo půjčil kamery nebo něco, protože jak ho jinak usvědčit? A nevím, proč k nám chodí. Někdo mi říkal, že je možné, pokud má psychické problémy, že si jen něco dokazuje, ale pak se začal objevovat na zahradě problémy. Neříkejte mi, že tam chodí 2 různí lidi, jeden blázen a jeden ničitel.. To už mi někdo řekl- že by se přeci museli na té zahradě dávno potkat :-D

Přece si nebudu kvůli tomu kupovat kamery, neměla by tohle mít možnost půjčovat policie? A co by se za to tomu sousedovi stalo, kdybych ho natočila s takovou blbostí?

Děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.