Sazenice jahod

Od: Datum: 06.08.14 10:19 odpovědí: 3 změna: 11.08.14 16:25

Dobrý den,

potřebuji kvalitní sazenice jahod , pozdní odrůdu.Jsem z Jihlavy. Potřebuji poradit, kde teď v této době seženu sazenice jahod. Všichni prodejci jsou až koncem srpna.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 13:08
avatar

sežeňte je až v prodeji od konce srpna a berte jen FRIGO sazenice. Zakraťte kořeny, abyste je nesázeli spletené do provazu, hezky rozprostřete a vsaďte se, že do října to budou krásné rostliny. Ten měsíc dohoníte, pokud budou kvalitní. Já jsem takhle nakoupil u Starkla. Zrovna jahody má krásné a přišlo mi, že normální cenu. Sazenice se mi osvědčily a chytly úplně všechny (cca 60ks).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.14 13:20

Jahody si můžete objednat a zašlou Vám je. Spíše bych objednával přímo z jahodárny než od překupníků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 16:25
avatar

Dobrý den,

kvalitní jahodník pořídíte u pěstitelů - šlechtitelů. Doporučuji Mažice (JČ), Turnov (VČ), Vraňany (SČ), ale jsou i další stanice, jen je všechny neznám. Obvykle se podzimní sazenice prodávají nejdříve koncem srpna. Sazenice potřebují dozrát, sklidit, vytřídit, to je hodně práce a málo času na to, aby se na trh dostala sadba pěkná a kvalitní. A na tu kvalitu má největší vliv příroda, tu neuspěcháte, pokud chcete sazenice skutečně silné a zdravé

Jen poznámka k frigo sadbě - jde o rostliny sklizené v prosinci a držené v lednici, bez listů (pouze kořeny se srdíčkem), které se sází od dubna, nejpozději v červnu, do měsíce pak plodí. Poté se nechávají na stanovišti obvyklé 3-4 sezóny, přičemž se už jejich vlastnosti od běžné sadby nijak neliší. Podzimní frigosadbu proto jahodáři neprodávají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.