Malé bílé mušky

Od: Datum: 30.07.14 18:12 odpovědí: 8 změna: 10.08.14 22:19

Dobrý den.Mám na zahradě cukety a vždy když do nich sáhnu,třeba pro uříznutí,vylétne z nich hejno malých bílých mušek.Tyto jsou i v bylinkách ( bazalka,saturejka ).Co to je a jak na to.Myslím,že molice jsou jen na květinách, ne?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 18:22

Molice mohou být i na zelenině a bylinkách ...zkrátka všude

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.07.14 09:43

Jaký šetrný přípravek na to použít.? Já to mám taky na kedlubnech a růžičkové kapustě. :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.14 08:53

Myško, jsou to molice a jsou letos úplně na všem - jenže - stříkat bylinky se mi příčí, tak jsem nakoupila žluté lepové destičky, napíchala je, kam se dalo a za dva dny byly těch potvor plné! Úplně se jich tím nezbavíte, ale ty dospělce ta barva láká a dost se jich nalepí. Vyzkoušejte. Na okrasných rostlinách na ně jdu s Mospilanem, ale rajčata teď sklízím denně, tak si je nechci stříkat jedy.

Ohodnoceno: 2x

Od: myska*
Datum: 31.07.14 11:28

Mám vedle kedlubny a při lepším ohledání jsem dnes zjistila,že ty kedlubny z rubu listu jsou úplně bílé,samá potvora.Na těch cuketách je na listech bílý povlak, jako když jsou polité vápnem.Je to tuhé, nejde to setřít.Protože ty cukety mají listy kropenaté bílé,tak jsem to dřív vůbec nějak neřešila.Je to ale síla.Nevím co s tím .Cukety seberu,kedlubny jsou stejně mizerné, tak mohu stříkat čímkoli.Do bylinek dám žluté destičky.

Datum: 31.07.14 13:39

Ten bílý povlak na cuketách může být také padlí - jednu cuketu už jsem raději kvůli tomu zlikvidovala, aby se mi to nepřeneslo na další rostliny.

Od: liki
Datum: 10.08.14 16:49

Na molice funguje Mospilan a ty cukety mívájí bílé fleky běžně, pádlí je spíše do šediva a u cuket vzácné :)

Od: myska*
Datum: 10.08.14 20:58

Je to bílošedé.Letos asi není vzácné nic a na ničem.

Datum: 10.08.14 22:19

Určitě jsou to molice. Taky jsem jich letos měla celá hejna hlavně na brukvovité zelenině. Ale je fakt, že jsem jejich výskyt velmi razantně omezila po vyslechnutí návodu v rádiu, kde byla jakási zahrádkářská poradna se živými vstupy posluchačů. Jedna z posluchaček reagovala na stejný dotaz jako je položen tady, radou: smíchejte vlažnou vodu s octem, olejem a Jarem nebo jiným smáčedlem a ty potvory s tím postříkejte. Nechtějte ale po mně poměry, ty opravdu nevím. Sama jsem experimentovala. Opravdu to ale funguje. Ne samosebou napořád a nezbavíte se jich všech najednou, protože při sebemenším pohybu odlétají, ale pak nasedají zpět. Po postřiku bylo pod každou rostlinou úplně bílo. Postřik musíte udělat důkladně, hlavně spodní strany listů, kde se nejvíc zdržují, a musíte ho opakovat. Ale to není na závadu, protože je laciný a hlavně nezávadný, ekologický. Chemii v tuto dobu, kdy se všechno sklízí nejde použít, takže zkuste a dejte vědět, jak to dopadlo...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.