Flox změnil po roce barvu

Od: Datum: 27.07.14 20:46 odpovědí: 4 změna: 31.07.14 19:39

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, zda je to možné, že mi kvete letos jiná barva floxu než loni, byla to žluto-růžová a je nyní tmavší celo růžová. Je to phlox panniculata, letní vysoké.

A druhý flox jsem měla pěkně světlě modrý a letos je sytě fialový.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.14 13:30

Pokud jsou to nové rostliny ze semínek loňských floxů, pak se sprášily pylem z jiných barev téhož druhu. Pokud jsou to původní rostliny, bude to hnojením a kyselostí/zásaditostí půdy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.07.14 21:37

Děkuji za odpověď. Tedy to jsou mi věci, co se všechno může stát. Já mám víc floxů, různých vedle sebe. Myslíte, že je stačí rozesadit dál od sebe pokud je to sprášením? Ale myslím, že je mám už 3. rok, ten první rok nekvetly, loni prvně a letos po druhé.

Datum: 29.07.14 09:16

Původní rostliny by barvu změnit neměly, nemusíte rozsazovat, ale mladé ze semen budou křížené z různých barev - a to rozsazení asi moc nepomůže, včelky to stejně opylí i ze vzdálenějších rostlin. Mně se to také stává, ale zjistila jsem, že ti kříženečci jsou odolnější proti padlí, než původní rostliny a taky mají bohatší květenství, takže mi to už tak moc nevadí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.07.14 19:39

Bezva, děkuji za úžasné rady a informace o floxech! Moc díky!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.