Kdy vysadit keříky?

Od: Datum: 26.07.14 08:29 odpovědí: 2 změna: 26.07.14 10:00

Zdravím,

ráda bych si upravila předzahrádku a vysázela do ní nějaké keříky a možná malý jehličnan. Pod to chci dál mulčovku.
Můžu vysázet ještě teď? Není pozdě nato, aby mi keříky zakořenily a přežily zimu?
Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 26.07.14 08:32
avatar

Spíš bych řekla. že je ještě brzy.Keře se sázejí a i prodávají ve školkách spíš až tak koncem srpna a v září.Teď by je mohly spíš zničit vedra.Třeba někdo poradí jinak, ale viděla bych to takto.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.14 10:00

Jestliže budete kupovat opravdu kvalitní sazenice, s vyvinutým kořenovým balem (většinou bývají v kontejneru - květináči), můžete sázet i nyní. Je dobré ten kořenový bal malinko "narušit", jakoby by ty spletené kořínky trošku od sebe uvolnit. Lépe potom prorostou do nového prostředí. Samozřejmě vysázené rostliny pořádně zalít. Tady stále plno lidí dělá obrovskou chybu. Zalévají denně, ale málo . voda se dostane jen na povrch půdy. Lepší je zalévat jednou za cca 5 dní, ale hodně. V případě, že budete sázet na místo, kde svítí celý den sluníčko, je lepší některé rostliny přistínit. Stačí natrhat nějaké větvičky, na kterých je dost listů a napíchat k rostlince tak, aby ji stínily. Pavda, parádu to nedělá, ale splní svůj účel.

Hlavně při sázení počítejte s tím, že časem nabydou rostliny daleko větších rozměrů. Takže nesázat blízko sebe. To je totiž další chyba začátečníků. Potom musíte bdto přesazovat, nebo likvidovat. Takže teď dál od sebe. Na volné místo dejte za rok zjara letničky, nebo nějaké trvalky, kteé rostou jako čert a nebude Vám jich líto při likvidaci.

No a další rada. Rostliny nejdříve položte jen na záhon, tak jak by se Vám líbily zasadit. Potom odstupte a zadívejte se na záhon a představte si ho tak za 5 let. Bude všechno barevně ladit? Hodí se rostliny k sobě tvarem listu, výškou, barvou atd? Vyhrajte si s tím tak, aby se vše krásně doplňovalo. Tak ať se dílo zadaří .

doplněno 26.07.14 10:03:

Při nákupu si dejte pozor na "rychlokvašky". To jsou rostliny, které byly včera večer zapíchnuty do země a dnes se prodávají. Nekoukejte až tak na to, jak rostlina vypadá NAD květináčem. To se stejně většinou podstatně změní. Koukejte DO květináče. Jestli je dobře zakořeněná.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.