Jak použít pet láhve k samozavlažování

Od: Datum: 25.07.14 09:38 odpovědí: 3 změna: 26.07.14 18:14

Mám samozavlažovací truhlíky, kde by se mělo používat pet lahví do vyznačených otvorů. Petky jsem litrové od mléka proděravěl asi 1 cm. ode dna .Když do nich naleju vodu, nahoře zašroubuji,vložím do truhlíku, jednou mi vyteče všechna voda naráz a podruhé za týden neubude žádná , ale květiny schnou. V čem dělám chybu? Děkuji za radu. Mečík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 10:44

Předpokládám, že zmíněný otvor je výtokový, tedy láhev stojí víčkem nahoru. Někdo dělá díry do víčka, láhev staví dnem vzhůru a do dna přisávací otvor, to ale asi nebude tento případ.

Tak, jak to popisujete, by problém neměl nastat. Tedy nemělo by dojít k takto rozdílným výsledkům.Je použita vždy táž lahev a to samé víčko? Pokud ano, dodržet vždy stejnou výšku hladiny v nádobě, zkontrolovat dotažení víčka, to bude mít dle mého na celé záležitosti hlavní podíl. Pokud je netěsné, vyteče voda hned. Při 100%-ní těsnosti víčka se naopak může stát, že nepoteče vůbec. Potom je na zvážení, zda nezvětšit díru.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bbbb
Datum: 25.07.14 17:34

Nemůže být ta spodní díra ucpaná substrátem?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.14 18:14

Já tedy používám skleněné lahve naplněné vodou a obrácené dnem vzhůru, hrdlem v misce. Jak voda v misce klesne, tak pustí vzduch do hrdla lahve a vyteče voda. Tím se zvedne hladina v misce a uzavře přívod vzduchu do lahve, takže další voda už nevyteče. Ale musí to být lahve skleněné, petky by se podlakem zmáčkly.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.