Popínavá rostlina na balkon - jakou?

Od: Datum: 23.07.14 16:14 odpovědí: 7 změna: 26.07.14 11:05

Ahoj, chtěl bych si na balkon (lodžii) dát popínavou rostlinu. Napdlo mi "psí víno". Chtěl bych, aby porostla jednu stranu lodžie. Je to panelák, v 7 patře, otočený na JZ stranu. Myslíte, že to psí víno b šlo? A jak ho pěstovat? Stačí obyčejný květináč? za jak dlouho se rozroste a pokryje alespoň půl zdi? Případně doporučte nějakou jinou rostlinu, která by udělala "zelenou zeď".

Díky všem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 23.07.14 16:28

Zdravím.Ano,dala bych ten Loubinec.Je nenáročný,krásně se rozrůstá a dle ročních období mění barvy ;) http://www.zahradaapriroda.cz…inec-prisavnik-aneb-psi-vino/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.07.14 13:25

Psí víno se celkem rychle rozrůstá,záleží na tom kolik dáte sazenic.Čím víc,tím rychleji plochu zakryje.Na podzim opadá nejen listí,ale i bobule,které hodně barví.V zimě je úplně holé.Mám ho na zahradě u plotu,ale v paneláku bych se bála,že to opadané listí a bobule budou vadit sousedům pod náma.Je z toho vážně pěkný binec.

Pěkný je břečťan,ale nechce přímé slunce.Ještě hezčí je trubač,nádherně kvete,ale natuším,jestli by šel na balkoně.

Datum: 23.07.14 17:04

No já zase tvrdím,že psí víno ne. Sice roste rychle,,,,,,,,ale je z něho děsný binec.Také jsem to měla. Budete mít plný balkon listí.A psí víno potřebuje oporu,,,aby se mohlo po něčem šplhat. Nejlepší je Břečťan stálo zelený.

Datum: 24.07.14 18:43

Psí víno oporu nepotřebuje ,po zdi se pne samo.A ta trocha listí se dá uklidit.Horší je aby Vám v zimě v tom kvetináči nevymrzl.Musel by jste ho obalit.Hezký je také trubač,ale ten má krásné květy pokud by to nevadilo.Cesmína

Datum: 25.07.14 00:16

Nepne se po zdi,,má jiné úpony ,takové jako pérka ,,,Jedině jak je již to moc tak se opíraá o sebe,Trubač také ne ,ten roste pomalu,ale ten s přichytí ,mám ho takéJeště by šla Vistárie,ale pořebuje také se na něco zavěsit.

Od: julie*
Datum: 25.07.14 14:03

Vistárie - až se rozroste zaroste do všech škvír a roztrhá zeď a obtočí zábradlí je schopná svojí silou ho i vytrhnout. Musíte mít něco co lehce zvládnete a nikomu to nebude vadit, přísavník - psí víno Vám zaroste půl paleláku. Doporučuji nějaký okrasný drobnolistý břečťan ( ne ten klasický), Brslen Fortuneův, nebo nějaký druh plaménku, obojí potřebuje sice žebříček, ale časem se krásně rozroste a těch pár listů zametete, co bude přerůstat odstřihnete a nikoho nebudete obtěžovat. Květináč na zimu obestavět polystyrenem, nebo obalit jutou, ale postačí i stará deka.

Datum: 26.07.14 11:05

Tak to není pravda sVistárií Mám ji ,,ale ona potřebuje oporu je to liána,,,,,mám ji na takovém žebříku a stříhám ji jak chci.A může po nějaké době i kvést. Do spáru vám nezaleze..Dodám foto.

doplněno 26.07.14 11:10:

to je ona

doplněno 26.07.14 11:29:

Ta druhá fotka je Trubač,,,a poslední je na stromě také psí víno /to srdíčko/

doplněno 26.07.14 11:35:

Ještě,,Psí víno má nekonečné kořeny,,,,Ještě je šance,,,,Přísavník tříprstý,ten je i na hladkou plochu a má takové přísavky ,,jako přilepené bříška prstů. Mám to na balkoně a nejde to nijak dolů,pokud ho strhnete

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.