Plíseň bramborová

Od: Datum: 22.07.14 23:25 odpovědí: 4 změna: 23.07.14 22:22

Dobrý večer. Máme pár řádků brambor,které se po předchozích deštích velmi rozvalily Během několika dní se trochu

vzpamatovaly,ale objevila se plíseň.Je možné toto ještě postřikem zastavit,nebo už je pozdě.V srpnu už vždy kopeme své brambory.Poraďte.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 23:42

Záleží na tom, jak je plíseň hodně rozšířená. Dávám přehled postřiků na plíseň bramborovou. Jsou tam i přípravky, které se používají při napadení porostu. Je u nich napsáno při napadení nebo kurativně. Zkuste urychleně sehnat a postříkat. Kdybyste viděli, že plíseň postupuje dál, posekejte na, aby se plíseň nedostala do hlíz a alespoň něco jste sklidili. Postříky http://www.agrahb.cz/plisen-bramborova.php

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myska*
Datum: 23.07.14 13:20

Díky za typy. Zkusím ještě postříkat. Když posekám na,tak už moc nenarostou.Tady je to suchá oblast,tak jsme za každý d隝 rádi, ale tyto přišly trochu pozdě..

Datum: 23.07.14 22:22

Když posekáte na, brambory už nerostou. Příští rok dělejte raději preventivní postřiky nebo alespoň sledujte předpověď počasí a před hlášeným velkým deštěm postříkejte preventivně. Přípravky máte v předchozím odkazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 01:34
avatar
Já už jsem včera na ostrihala, bohužel uz se nedalo nic dělat, postriky by již nezabraly. A to to nebylo ještě tak hrozné, ale nechtěla jsem, aby se mi rozšířila na ostatní rostliny.
doplněno 23.07.14 13:52: To je pravda, ale já už je mám naštěstí hezky narostle, a bála jsem se toho rozšíření ;)
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.