Bambus - jak točit

Od: Datum: 22.07.14 12:58 odpovědí: 5 změna: 22.07.14 17:29
avatar
Zdravím radílci;) prosím vás, pěstuji doma bambus v květináči, ten, co se dává do kytek a je zatoceny. Povyrostl, a nové výhonky jsou rovné, takže prosím o radu, jak na to, aby byly také zatocene? ;)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 13:05
avatar

rovný růst je přirozený, v přírodě se netočí. Abyste dosáhla toho samého co producenti musela byste bambus nějak stimulovat (netuším jak) nebo mu neumožnit jiný růst. Druhé řešení by bylo neestetické - musel by růst v nějaké "formě".

doplněno 22.07.14 13:05:

Pokud chceme, aby nám dračinec rostl nadále do spirály, musíme rostlinu připevnit ke stočené opoře. http://zahrada.bydleniprokazd…any-neboli-stastny-bambus.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 13:09
avatar
Jo jo, právě že vím, že se netočí sam;) ale má ty výhonky velmi tuhe, a opora mě také napadla, musím něco vymyslet ;)
Datum: 22.07.14 13:22
avatar

mě napadlo vzít tuhou 10cm hadici a tu posouvat postupně dál a dál... ovšem hadice by musela držet tvar a musela by se posouvat po opoře - prostě neestetické :)

osobně se mi líbí, že ze spirály dál už roste kolmo nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 13:34
avatar
Také jde přemýšlela čím to udělat, ale aby to vypadalo esteticky aspoň trochu ;) chci jen kousek natočit, zbytek pak zase nechat rovně ;)
Datum: 22.07.14 17:29

Točení dracény je velice estetické, asijským zahradníkům to vydělává veliké peníze. Psal jsem si s jedním z nich a postup je následující, mladý kmen dracény se položí na stůl - na světle, a položí se na něj kůl, oni používají různé stonky pravých bambusů, a rostlinka má snahu se dostat do kolmé pozice ke stolu, oni na to maj polohovací stojany, takže se ohne o 90 stupňů, pak se musí vypodložit stonek do téměř kolmé polohy vůči stolu, aby se ten ,,náš,, již ohnutý o 90 stupňů stonek dostal opět do vodorovné polohy a rostlina se tomu bude bránit a opět zvedne růstový vrchol o 90 stupňů, takže jí už máme ohnutou o 180 stupňů a dalším a dalším nakláněním stonku dosáhneme dalších závitů spirály. Jen je třeba v našich podmínkách fixovat substrát v květnících, oni používají plastové baňky a gumová víčka, které těsní okolo stonku a v baňkách mají výživový roztok.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.