Psí víno

Od: Datum: 21.07.14 16:53 odpovědí: 7 změna: 21.07.14 22:23

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli někod neví, jak je to s tzv. psím vínem a plísní? Koupili jsme byt v malé bytovce, kde je venkovní zeď tímto porostlá. Když jsme ale chtěli vymalovat a oškrábali jsme zeď, na které je z venčí psí víno, tak zeď je z velké části plesnivá. Někdo nám říkal, že touto rostlinou to prý být nemůže, ta prý vlhkost odvání. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ufee
Datum: 21.07.14 17:02

Každý porost na zdi s sebou přináší nutně více vlhkosti. Psí víno samozřejmě s tím souvisí. Odstraňte ho. Omítku zevnitř oklepejte na cihlu - dezinfikujte speciálními k tomu určenými prostředky (Savo bych moc nedoporučoval, aby se pak nevypařovalo do místnosti) a znovu omítněte.

Samozřejmě to nemusí stačit a budete muceni oklapak omítku o zvenku. Pokud je byt v přízemí, může to problém zemní vlhkosti. Pak to bylo asi "výhodná koupě".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 17:04

Porost "psího vína" nemá s plísní v bytě nic společného. Nevrůstá do omítky, je přichyceno pouze na povrchu. Příčinu plísně hledejte jinde.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pee*
Datum: 21.07.14 17:12

Jistě, že do omítky nevrůstá. Ale jako každá rostlina produkuje vlhkost, drží vodu v po dešti, brání proudění vzduchu a zabrání slunci ve vysoušení omítky. Tedy plíseň se nutně na takové stěně po pár letech objeví o to více, pokud je místnost na jinou, než jižní stranu nebo místnost není dostatečně vytápěná nebo větraná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.14 17:13
avatar

zdravim, ano psí víno neni příčinou plísně!

doplněno 21.07.14 17:26:

Máme domek porostlý sice břečtanem na výchoni straně. Stoji asi 100let a nikdy plísen nebyla!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.14 21:26

V Anglii je množství domů porostlé psím vínem a to počasí je tam daleko deštivější než v Česku v létě chrání vysušuje na podzim opadá

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.14 21:48
avatar

Přesně tak. Naopak za deštích zabrání dešti smáčet zeď, nebrání výměně vzduchu mezi listy a zdí. Také máme severní zeď porostlou přísavníkem, a žádný problém. Nejspíš plisniví, protože v zimě je zrovna tato venkovní zeď nejchladnějí a sráží se na ní vlhkost. Zvolte vhodný typ ošetření zdi a v zimě větrejte, neuškodí občas použít ventilátor a vzduch kolem zdi prohnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.14 22:23

Psí víno a plíseň nemá nic společného. Jak je uvedeno výše, příčina je jinde. Máte dostatečnou mezeru mezi skříněmi a zdí? Plíseň je asi z důvodu sušení prádla v místnosti, malá teplota při vytápění, špatné větrání atd. Přísavník za plíseň nemůže.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.