Jak sehnat pecky z merunek?

Od: Datum: 20.07.14 16:51 odpovědí: 14 změna: 18.08.15 10:14

Jak sehnat pecky z merunek? Nemate nekdo prosim nejake?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.14 17:02

K čemu je potřebujete? Ve větším množství jsou jedovaté, je v nich sice malý, ale přece jen kyanid. Opravdu myslíte, že na rakovinu je to vhodná potrava? http://www.lekarna-nazeleno.c…va-jadra-horka-b17--1-kg.aspx ;) Pamatuji tragedii, kdy bratří natloukli pro malou sestru pecky z meruněk a ta zemřela. Nechtíc ji otrávili.

Ohodnoceno: 1x

Od: cuca®
Datum: 20.07.14 20:09

Vidite, a ja je vzdycky mela ráda. Usušit a když klechtaly, rozbit a snist. A ziju.samozrejme jsem to nejedla na kila.

Vzdycky pecky ze zahrady, kdyz se zavarelo.Takže jedině zaukolovat zname z vesnice a az bude nekdo zavarovat, aby vam pecky věnoval.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.14 21:01

Jádra z meruněk se dávají do jablečného kvasu a pak se prodává?Pravá meruňkovice " od švagra z Moravy za 200Kč

Od: ben®
Datum: 20.07.14 17:04

Dobrý den, to je smůla - včera jsem sklidil meruňky od sousedů a bylo jich šest. Pecky jsem už vyhodil, neb jsem nečekal zájem. Ale, vážněji - k čemu je potřebujete? NIkdo v okolí nemá meruňku a nepřenechal by pecky? Mají být čerstvé nebo staré? Jaké množství? Zdravím!

doplněno 21.07.14 18:56:

evka - rozumím Vaší snaze, rozumím tomu pověstnému "stéblu" a naději, ale já bych si toto na "triko" nevzal.

Od: evka*
Datum: 21.07.14 18:38

kamarádka má rakovinu a prý ji to pomuze

Datum: 20.07.14 18:12

no já mám dvoustovku bečku plnou meruněk (už začíná kvasit )ještě tak týden a budu pálit ale přepálené asi nechcete *nevi*

Od: luha*
Datum: 20.07.14 21:08

Musíte rozlišovat druh pecek dle odrůdy meruněk. Existují jádra sladká, jedlá a hořká jedovatá-léčivá /v kontrolovaném množství/.

Datum: 21.07.14 08:56

Pecka z meruňky je dobrý materiál na výrobu přívěšků ve tvaru košíčku. Jako děcka jsme jich nadělali kvanta. Košík ve tvaru srdíčka ;) Stačí k tomu pilka na železo, jehlový pilník a bazbarvý lak. Pro pecky jsme si chodili do pekárny, kde pekli nějaké buchty s meruňkami, nebo do školní jídelny.

Datum: 21.07.14 15:56

Já mám,ale loňská,,

Datum: 21.07.14 18:36

kolik a kde bych si je mohla prosim vyzvednout?

Od: jmlc*
Datum: 21.07.14 15:59

napište tu kraj nebo okres - v září-říjnu budeme pálit a možná jich metrák zbude... při pálení pecky necháváme doma (katrujeme - je to pak jemnější)

Datum: 21.07.14 18:37

vyškov, brno není problém, prijedu si

Od: jmlc*
Datum: 21.07.14 18:44

to by problém nebyl - jen nevím, jestli ty pecky z kvasu nebudou nějak natáhnuté alkoholem... resp. jestli se nezmění jejich vlastnost a místo 15ti jader na ozdravení bude 10 jader místo štamprlky... (vím, podle popisu účelu je to trochu černý humor,... ale raději si zjistěte ty účinky...)

Od: mblechova
Datum: 18.08.15 10:14

mam přes 10kg pecek z meruněk, hezký den Blechová

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.