Čím upnout tento Jasmín Madagarský

Od: Datum: 16.07.14 10:59 odpovědí: 11 změna: 01.09.14 13:15

Dobrý den,koupila jsem na podzim takovou chudinku kytičku Jasmínu Madagarského,měl sotva 20 listů a celý rok nerostl,teď během 2 měsíců mu rostou šílenou rychlostí ze všech stran šlahouny,má nádherné květy,včera se otevřely a krásně voní.Mám dotaz:jasmín má už asi 6 šlahounů,které rostou hrozně rychle,a já bych potřebovala něco ,na co by se upínal a mohl růst více do výšky.Zatím ho omotávám do kruhu,ale to nějak není ono.Teď je vysoký asi 70cm,květy jsou veliké jako pěst-nádhera

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 11:06

A není to náhodou Voskovka.? Nebo její blízký příbuzný.? *nevi*

Moje babi měla do květináče zapíchnuté takové kolo z drátu ve tvaru Omegy a kolem toho se ta lodyha pnula.

Vonělo to náádherně.!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.14 11:12

Není,je to opravdu Jasmín Madagarský(měl na sobě cedulku)když jsem ho kupovala,krásně voní jako jasmínový parfém ,provoní nádherně celý obývák ale drát ten právě nechci.Mám doma dvě kočky,tak pro jistotu,představuji si nějakou mřížku velikou nebo nějaký upínací stojan...

Datum: 16.07.14 11:16

Pak navštivte květinářství a poptejte se floristky. Ty na to mají své fígle. Kytka je to pěkná. *palec*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.14 11:18

Děkuji,už si to píšu a koupím

Datum: 16.07.14 11:19

2-3 bambusové tyčky, navrtat je ve stejné výšce, dírkami protáhnout špejle a zapíchnout do květináče. Ještě prozraďte, jak pěstujete, protože ho mám asi deset let na okně a kvést se mu nechce (a růst taky moc ne).

Datum: 16.07.14 11:26

http://www.ceskestavby.cz/ros…notis-stephanotis-floribunda/

Přesadil bych to na podzim do většího.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.14 11:38

No já jsem jí dala akorát novou hlínu a teď pravidelně od jara jednou za 3 týdny dávám hnojivo Kristalon-start a začala růst jako o život.Přesadila jsem jí do velkého květináče ale jestli poroste takovou rychlostí,budu jí muset přesadit do většíhoJeště jsem si koupila další rostlinky z Madagaskaru,vypadají nádherně a taky rychle rostou.Ale teď si za boha nevzpomenu,jak se jmenují.Ale děkuji za radu,tady kolega v práci zase radí také bambusové tyčky,nahoru sepnout bambulí jako stan-což by bylo jednodušší.Jo ještě něco,kytku mám na východní straně,takže od rána na ní jde sluníčko a okolo 13té hodiny už je bez slunce.Třeba to s tím nějak souvisí...

Datum: 16.07.14 11:43

Přečtěte si ten odkaz výše. Zkuste hnojivo NPK-Kapalné. Stojí cca 55,-Kč a možná bude vhodnější, než Kristalon.

Slunce do 13.Hod. je možná moc.

Datum: 16.07.14 11:46

No vidíte,že to mé kytce svědčí,půl dne sluníčko,pak je ve stínu a hnojivo Kristalon bych neměnila,po něm mi všechny kytky jdou nádherně..

Datum: 16.07.14 11:41

Pro 2kedar: Pěkný článek,přesně jak je to na tom obrázku,tak bych si představovala ,že bych jí nechala upínat.Vypadá to hezky

Datum: 01.09.14 13:15

Tak jsem to nakonec vyřešila takto.V zahradnictví jsem koupila ty bambusové tyčky,kokosové vlákno,(jinak ty tyčky jsou vysoké cca 120cm pro představu) a na tom vláknu se ten jasmín krásně zachytí a za měsíc a půl už to vypadá takto.:

Jinak květy už odpadly, ale zase se mi dělají nové zelené pupínky,tak uvidíme.Teď se stále snaží šplhat asi až do stropu

na prvním obrázku je to před měsícem a půl a za měsíc to takhle vyrostlo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.