Hortenzie nekvete

Od: Datum: 15.07.14 19:01 odpovědí: 4 změna: 17.07.14 09:08
avatar

Jíá bych se zkušenějších zeptala, co dělat s tříletou hortenzií, která nekvete? Stíní ji převislé větve vrby, ale slunce na ni prosvítá. Jako no vou jsem ji ostříhala, chápu, že pak další rok nekvetla, ale proč nekvete ani v dalších dvou letech? Keř je to už pěkný a květ jsem neviděla. Že bych měla hnojit? A čím? Ostatní rostliny, trávy i keře tam kvetou. Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 15.07.14 20:25
Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 15.07.14 20:27
avatar

Dobrý den, u nás na zahradě byl také kdysi tento keřík. Rostl a kvetl krásně. Jenže, otec usoudil, že už se moc rozrůstá, tak ji ostříhal - a potom už nikdy nekvetla. Později chřadla, až uchřadla zcela. Zřejmě by se stříhat neměla. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 15.07.14 22:07
avatar

To byla ta chyba, že jste ji novou ostříhala. Hortenzii nestříhejte, ani na zimu. Pokud bude na jaře nějaká větvička suchá, tak odstříhnout, jinak ne. Já mám Hortenzie také a první dva roky jsem je ostříhala, což byla chyba, pak se rok musely vzpamatovat, ale letos mi poprvé kvetou a dělají mi radost. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.14 09:08
avatar
Ano, hortenzie nestrihat, maximálně až na jaře, a jen to, co neobrazilo. Jinak je dobré hnojit hnojivem na hortenzie a pridavat ji trochu vody, pokud je pod vrbou.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.