Samosprašné kiwi

Od: Datum: 05.07.14 21:15 odpovědí: 8 změna: 28.12.16 02:46
Moje druhá otazka je Samosprašné KIWI. Každý tvrdí, že je to nesmysl, ale mě to prodali v Bašce v zahradnictví. Dnes jsem tam volal a potvrdili, mi, že před pár roky to prodávala. Na natu o tom není pořádně ani zmínka, tak se chci zeptat zda něco takového existuje, nebo jsem se nechal napálit. Mám to jiř čtvrtým rokem a nemělo to ještě ani květ natož nějaké plody. Máte s tím někdo zkušenosti? Existuje to? jak se o to starat. Kdy , tedy po kolika letech to asi začne plodit. Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.14 23:31
avatar

Já mám na zahradě kiwi, které rodí plody ve velikosti angreštu. Mám pouze 1 rostlinu a začala rodit po 2 letech od vysazení. Pokud vám kiwi ještě ani nekvetlo, tak asi potřebuje lepší výživu. Já hnojím Cereritem, ale vhodný je i Kristalon plod a květ.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jano65
Datum: 06.07.14 10:17
Dekuji. Jeste nekdo nejakou zkusenost?
Datum: 06.07.14 10:22

Ano, samoprašné kiwi existuje. Je to tak, jak Vám napsala "brunecova". Počítejte s větším množstvím plodů velikosti angreštu. Čtvrtým rokem by mělo začít plodit. Jak už bylo napsáno - zkuste přihnojit. Ale je pravda, že občas se u tohoho kiwi stane, že prostě nekvete a nekvete i kdyby měl ty nejlepší podmínky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.07.14 14:32

Nejrozšířenější samosprašnou odrůdou je Issai (Acnidia arguta). Ovšem, když má k sobě opylovače, plodnost vzrůstá a to násobně. Doba začátku plodností závisí od toho, jestli je vegatativně množeno řízky nebo pěstováno ze semene. Semenáč má nástup do plodnosti značně později. S hnojením opatrně. Při přehnojení roste, ale nekvete. Hnojiva používat neutrální nebo kyselá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miloslav*
Datum: 25.12.16 18:18

Dobrý den,samosprašné kiwi skutečně existuje,sám jsem také nevěřil,až přišel kamarád a říká jíte kiwi,povídám ano,tak povídá vem si bedýnku a stav se.Odnesl jsem si plnou bedýnku ccá.10 kg plodů.Říkal,že jich sklidil takovýchto bedýnek 10 ks.Bylo to v roce 2014.Plody jsou zcela stejné jako v obchodě i chuťově,jsou pouze o něco menší.Hned jsem šel schánět,kde se dá koupit,mám 3 rostliny rostou velice dobře doufám,že budu letos (2017)sklízet.Kamarád neví přesně jak se odrůda jmenuje a jak stará je,odhadem 10 let.Podle toho co jsem našel na internetu myslím,že je to odrůda Jenny.Pokud nevěříte můžete se stavit v Mladé Boleslavi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.16 18:53
avatar

Mám kiwi na zahradě jako stěnu od veřejné cesty,kvete- některé roky zmzne,když se povede má spoustu plodů. Je pravda,že jej stříhám,protože plodí na krátkém dřevě. Podívejte se na to,zda to není příčina,že nekvete a neplodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 01:54
avatar

A na kolik oček střiháte obrost? Mám jich 5 ks, ale jen u tří znám druh a zatím kvete 3 roky jen samec. Taky se už nemůžu dočkat. O několik jsem přišla mrazem a tak jsem se zaměřila na ta maloplodá kiwi. Jsem ráda, že nás tu je víc, můžeme si předat nějaké ty zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 02:46

Ikdyž je rostlina jednodomá, teda má samčí i samičí reprodukční orgány, a nepotřebuje opylovače, potřebuje výživnou mírně kyselou půdu, hodně vody, 2roky spíš vyvazovat než stříhat, nechávat 3 kmínky (kdyby některý vyschl), chránit před větrem a polostín.

Rodící rostlina má ráda slunko, vodu (chránené místo před větrem-křehké květy) a společnost dalších kiwi pro lepší opelení. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.