Jak pěstovat rozmarýn?

Od: Datum: 04.07.14 07:20 odpovědí: 6 změna: 08.07.14 14:40

Už mám letos třeti keřík,vždy jsme koupili už ty pěkně rozrostlé. Dva odešly tak po měsíci a ten třetí už také začal zhazovat bodlinky a usychat,nevím kde děláme chybu...zaléváme přiměřeně.Tak mám dotaz pěstujete někdo rozmarýn na zahrádě normálně na záhoně,máme ho v květináči na terase.Díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.14 07:31

Já si myslím, že vy bylinku vždycky utopíte. Že ji zaléváte příliš. Většina bylinek nejraději roste na prosluněném prostoru v suchu, slunci a větru. Sucho snášejí lépe, než vodu. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.14 07:31

Asi v 15ti letech jsem dostala rozmarýn od babičky. Řekla mě, že ho nesmím přelít, aby voda stála několik dní v květináči, ale zároveň nesmí být půda v květináči nikdy suchá. Takže docela náročné. Měla jsem ji dlouho, ale samozřejmě ta zálivka byla oříšek, takže jsem opominula někdy zalít a byl konec. Dobrá zpráva je, že se velmi dobře množí. Nastříhejte větvičky /řízky/ a dejte je do sklenice s vodou. Za pár dní pustí kořínky. Kořenový systém je brzy velmi hustý a můžete dát do zeminy v květináči. Takže můžete mít neustále nové, mladé rostlinky, když mateční rostlina zajde. Myslím, že právě v našich podmínkách jsou lepší ty mladé rostliny, než ty staré.

doplněno 04.07.14 10:24:

Dovolím si doplnit odpověď Babkyzov, sucho bude rozmarýna snášet lépe ve své domovině, ve volné půdě. V květináči má mít lehce vlhkou zeminu, nesmí se přelít, ani zaschnout. Zalévat spíše do misky dolů, po vsáknutí přebytečnou vodu vylít.

Ohodnoceno: 3x

Od: jimi*
Datum: 04.07.14 09:31

Díky za rady,to řízkováni mám provest tak že to šmiknu jen v te části kde je rostlina čerstvě narostlá nebo až tam kde už je dřevitá?

Datum: 04.07.14 10:17

Ano až tam, kde je loňské dřevo, řízky tak celkem 12-14 cm dlouhé, babička to pak měla v malé skleničce na parapetě, a potom kdo chtěl, tomu darovala. Též myrtu, to je také taková náročnější rostlinka na zalejvání, aby bal nevyschl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.14 14:00

Musím se pochlubit,tohle je můj rozmarýn,je ve velikém květináči,starý cca 3 roky.Vždy na podzim ho setříhám nakrátko,na jaře ho přesadím do nové hlíny,sestříhám kořeny,které ńechám na noc namočené ve vodě smíchané v koloidním stříbru - ale to asi nemusí být.První dva mi vždy nevydržely přes zimu,jednou jsem ho nechala přes zimu na balkoně-nevydžel,podruhé jsem si ho vypěstovala sama,nevydržel rok.Až tento koupený je držák,ale musím ho vždy když začnou první mrazíky dát do chladnější místnosti,světlé a výsledek se dostavil

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.14 14:40

Pěkná rostlinka, košatá a zelená od spoda, žádná holina *palec*. Tak sestřih na podzim je dobrá rada a je vidět, že to funguje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.