Není to ostružina,když ano jaký druh?

Od: Datum: 30.06.14 20:02 odpovědí: 5 změna: 30.06.14 20:59

Předpokládám, že je to nějaký druh ostružiny,ale vůbec se na webu nechytám, poradíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 20:37

To je beztrnná ostružina...já to tak vidím..

doplněno 01.07.14 12:16:

mám ji na zahraděje to ostružina beztrnná,a má plody jen na koncích výhonu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.14 20:39

na první fotce bych s tím souhlasil, ostrost fotek chybí, ale celkem ano. Ovšem druhá fotka mi přijde divná (plody o pár kuličkách tedy jestli zbylé kuličky nejsou ještě zelené a nejsou vidět).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.14 20:59

ano je beztrnná,má světle modrý šlahoun ze kterého pouze vzpřímeně rostou výhony ( asi 30 cm) na jejichž konci je 7 plodů, nejdříve dozrává ten vyvýšený uprostřed,zbývající kolem na stejné úrovni (jako květ kopretiny?), potom ostatní zhruba najednou- úplně dočerna .fotky jsou z telefonu takže nekvalitní,omlouvám se

Datum: 30.06.14 20:53

Není divu, že se nechytáte.

Převzala jsem z internetu.

Ostružník /Rubus/ je velmi proměnlivý keř. Bylo popsáno na 2000 taxonů. Na území ČR na 200 druhů. Kříží se mezi sebou, též jsou vyšlechtěny malino-ostružníky. Tvar listů je velmi variabilní. Toto drobné ovoce je velmi zdravé. Obsahuje hodně antioxidantů atd. Určit přesně druh bude pro laika velmi obtížné. Zkuste se zeptat na stránkách p. Michala Hladkého na jeho stránkách www.plnazahrada.cz který se specializuje na drobné a netradiční ovoce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.14 20:59

děkuji,jdu mu napsat

doplněno 02.07.14 00:06:

abych uzavřel svoji otázku - pan Hladký mi velice ochotně odpověděl,ale bohužel v tom smyslu, že to není ani ostružina ani malina. V posledních letech se objevilo dost velké množství kříženců. Uvedl, že chuťově to většinou není ani malina ani ostružina,chutnají nevýrazně. Ale protože samozřejmě netestoval všechny tyto křížence, tak to nechce zobecňovat.Závěr je jasný,přestože rostlina vypadá zajímavě na mojí zahrádce nebude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.