Kokotice ladní (Cuscuta campestris)

Od: Datum: 29.06.14 15:47 odpovědí: 5 změna: 29.06.14 22:31
Zdravím, jsem celá bezradní, skalku mi už druhym rokem likviduje tzv.Kokotice. Jak se jí zbavít? máte nějaké zkušenosti? Pouhou likvidaci postřikem zatím nechci aplikovat, nebo´t mam skalku z celkem vzácných kousků.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.14 16:00
avatar

http://www.ireceptar.cz/zahra…tuje-na-ostatnich-rostlinach/ To jsem ani nevědělaq, že taková potvora existuje. *plac*

doplněno 30.06.14 07:00:

Randop gel? Ten by přece mohl fungovat. Poťupat jen kokotici.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kokotice
Datum: 29.06.14 17:03
a nějaké rady ze života? Tohle všechno jsme většinou četli :( Nemá někdo zkušenosti?
Datum: 29.06.14 19:28
avatar

Mě napadá jedině cenné rostliny pečlivě očistit a založit skalku jinde. Tu stávající zlikvidovat. Měla jsem problém s jiným obtížným plevelem a toto bylo jediné řešení. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 19:40

kokotice. Moc nechápu, jakou další "radu ze života" chcete slyšet. Postup, který je v odkazu, funguje. Jak máte velkou skalku? Při menší ploše neustálé pletí. Při větší ploše použít Roundap. Rostliny na skalce pořádně zakryjte, potom aplikujte Roundap. Kdosi tady i někdy psal o tom, jak si na postřikovač dá trychtýř. Potom stačí přiložit na plevel a stříknout.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.14 22:31
avatar

Tohoto záškodníka také neznám. Na většinu plevelů platí neustálé pletí, vytrhávání, okopávání. V případě skalky to bude práce jistě náročná, ala hlavně vytrvat, nenechat si plevel přerůst přes hlavu, nenechat ho vysemenit. Rada zahradníků zní, co zanedbáte v odstraňování plevele v dubnu, později nedohoníte, plevel Vás přeroste. Takže příští rok každý den na skalce odstraňovat malé rostlinky Kokotice. Vaše práce bude ohodnocena tak, že nebudete později muset odstraňovat velké rostliny i se semeny. Asi jsem nenapsala nic nového, ale mám vyzkoušené, že opravdu jedině neustálé okopávání a pletí zaručeně zlikviduje veškerý plevel. Kromě pýru a na podobné bázi se rozmnožujících potvůrek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.