Řezané květiny

Od: Datum: 26.06.14 16:00 odpovědí: 5 změna: 27.06.14 08:54

Dobrý den, koupil jsem řezané lilie a nedostal jsem výživu pro květiny, ale v některých článcích jsem se dočetl, že k prodloužení životnosti květin stačí přidat kávovou lžičku cukru a půl kávové lžičky citronové šávy do vody, je to o opravdu vhodné?
Děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 16:05

já dávám tabletku acylpirinu do vody ve váze a má to stejné účanky

doplněno 26.06.14 16:06:

oprava - účinky a hlavně kousek zařízni stonky

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.14 16:38
avatar

Acylpyrin opravdu funguje, ale stonky prosím nezařezávat. :) Rostliny potom hůře sají vodu. Na brigádě v květinářstvích jsme naopak stonky vždy rozcupovali; zařezávaly se až těsně před prodejem (vypadá to lépe).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 17:05
avatar

Tak, tak... Acylpyrin funguje. A pokud seříznout, pak pod velkým úhlem. Hodně zešikma, a má kytka větší plochu pro nasávání vody.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.14 17:46
avatar

Lilie super, ty vydrží i bez nějakých tablet a hlavně si je nedejte do místnosti kde trávíte hodně času, docela z nich bolí hlava, pro alergika v našem květinářstvý vyštípou pylové pestíky (snad se to ve středu kytky tak jmenuje).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.14 08:54
avatar

U řezaných květin je potřeba docílit toho, aby se nekazila voda což je podmíněno rozkladem stonku květiny. 5ezané květiny se vždy musí zaříznout a ihned vložit do vody, aby řez byl čerstvý a nezaschly cévní svazky, kterými rostlina natahuje vodu. Pro nekazení vody je možné použít i kapku sava, citron či aspirin. Nutné je také každý den vyměnit čerstvou vodu a nejlépe také obnovit řez na stonku.

Lilie jsou různé druhy, voní velkokvěté lilie Star. A vytrhávají se pylové tyčinky, pestík je samičí orgán :) A netrhá se to kvůli alergikům, ale kvůli tomu, že květ po dozrání špiní.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.