Stříhání - Naduť madagaskarská

Od: Datum: 26.06.14 11:02 odpovědí: 4 změna: 26.06.14 13:10
Ahoj všem!
Kdysi jsem tady zadávala otázku ohledně téhle kytky http://www.profizahrada.cz/foto/cz/16374/ (nevěděla jsem co je zač:) ). Teď už to vím, ale jelikož roste jako čert, chtěla bych ji trošku sestřihnout. Jenže nikde jsem nenašla pořádné informace o tom, jak a kde ji ustřihnout. Nejsem žádný velký zahradník, takže s tím nemám zkušenosti, a popravdě je mi docela líto ji stříhat zrovna tam, kde má nejhezčí a největší listy. Tak co teď? Na netu jsem se kdysi dozvěděla, že pokud se zastřihne ve správné délce, rozvětví se a bude celkově hustěji obrostlá listy. Ale co je to ta správná délka? Zatím jsem ji šmikla jen úplně nahoře, v podstatě jen jedno "patro".
Díky za odpovědi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 12:07
avatar

Jéééé... to jsem kdysi měl a stříhal jsem to v první třetině. Tzn. Když má kmínek cca 30Cm, tak ho ušmiknete v deseticentimetrové výšce. Samozřejmě nad listem.! Jinak se velmi rychle a úspěšně množí tak, že výrůstky, které se objeví na listech dáte na mokrou kuchyňsko útěrku, nebo toaleťák a za pár dnů je můžete přesadit do substrátu.

Zakoření velmi rychle. Za pár let budete mít problém se kytky zbavit. Měla by se alespoň jednou za dva roky přesadit.

doplněno 26.06.14 12:11:

Do substrátu je vhodé přidat ositý písek, nebo štěrk.

1.Díl písku, nebo štěrku (jemně prosít) na 2. díly substrátu. Nebo kupte přímo substrát na kaktusy a sukulenty.

Jsou háklivé na velký obsah vápna. Pak neprospívají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 12:27

Děkuji za odpověď :). Ta moje má už přes 50 cm, takže kde to mám ustřihnout prosím? A není to škoda? Právě nahoře má i širší "kmínek" a mnohem hezčí a větší listy. Ty dole už jsou takové staré, zkroucené...Jinak s tím rozmnožováním to znám moc dobře. Máme už jich doma tolik, že jakmile se začne na listech objevovat další populace, hned to nemilosrdně odlamujeme a vyhazujeme. Je to prostě živel :D :)

Datum: 26.06.14 12:40
avatar

S tím množením si nedělejte vůbec žádné starosti. Tato kytka (dodnes jsem nevěděl, že se tak jmenuje ) je prostě

takový "plevel". Pokud odstřihnete špičku (20Cm) obalíte do vaty a hodíte do skleničky s trochou vody, tak jistě během pár týdnů zakoření a můžete ji zasadit. Pak budete mít nízkou a košatou. Spodní, zažloutlé listy klidně ulomte. Toto je něco podobného. (viz. foto) Taky "nezničitelná" kytka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 13:10

Ustřihněte tak za třetím listem. Škoda to není, můžete si zapěstovat další a další. Tuhle kytku jsem si zapěstovával postupně, když se mi přestala líbit, vyhodil jsem ji a měl zapěstované mladé.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.