Jak dostat červy z třešní

Od: Datum: 24.06.14 18:34 odpovědí: 14 změna: 05.07.14 22:46

Sotva dozrály naše třešně a přestože jsou dost tvrdé,už se sem tam v nich vyskytuje červík,jak je dostat ven...? snad sladkou vodou jestli si vzpomínám dobře beo je něco novějšího ...? já už to jíst nebudu,ale manžel na tom trvá a chce z nich koláč...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.14 18:43

babička je máčela do slané vody - červy vyplavaly a padly ke dnu

Ohodnoceno: 2x

Od: ramona
Datum: 24.06.14 19:13

...díky už se na tom pracuje ...díky

Datum: 24.06.14 18:44
namočit do vody oslazené cukrem...dělám to před zavařením, aby mi neplavaly potvory v kompotu.
Ohodnoceno: 3x

Od: host
Datum: 24.06.14 20:09

do slané vody (stačí na chvíli, než červi vylezou a vyplavou)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.06.14 23:16

...už to mám zpracované ...ale je to nechutné i když ve východnoasijských zemích jsou to bílkovinové pochoutky...u nás těžko

Datum: 24.06.14 23:33

Červi jsou pryč, ale to, co po nich zbylo, je stále v třešních. Dobrou chuť.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.14 00:03

Já bych to tak nehrotila, pokud tam těch červů není kdoví kolik... :) Lidé kolikrát jedí různé šunty z obchodů, ani o tom nevědí. Jeden známý třeba pracoval v nejmenovaném podniku vyrábějícím dětské ovocné nápoje. Běžné prý bylo, že zároveň s ovocem se do šťávy vylisovala i živá myš, kterých tam běhalo nespočet. Neřešilo se to tam, protože šťáva procházela pasterizací - ale osobně bych tedy mnohem raději snědla červíka z třešně, než myš... brr.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.06.14 12:48

Nejlepsi je tresne neprohlizet a jist. Nejaky extra protein neuskodi.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.14 13:27

Jedl jsem kompot třešně i s červy.Nejste trochu vybíraví?Červi se normálně jedí po celém světě.

Od: jendaz
Datum: 25.06.14 14:21

A úplně nejlepší jsou lidé (paní), které jímá hrůza, že by snědly červíka a pak si dají v restaraci tatarák nebo krvavý stejk...

Datum: 25.06.14 23:16

Jestli tím myslíte,že se jedná o mne,tak se pletete,já krvavé nejím...

Od: jendaz
Datum: 26.06.14 08:47

souhlasím je to naprosto nechutné jíst červy. Včera si tak baštím třešně a vyplivnul jsem pecku i s červíkem, svíjel se mi na dlani. Tfuj. Asi 10 minut poté, co jsem dojedl jsem našel jednoho zabloudilce na stole, utekl z třešně. Jsem nechutný.

Datum: 30.06.14 12:12

Zdravím ...

Pokud si ( ... ale to už jen nějak matně ) ještě pamatuji, tak kdysi nám bylo ( a to už ve škole ) "vtloukáno" do našich "vzdorovitých" "makoviček", že - v boji proti červíkům v třešních - není možné "lenošit" ( a nechat to až na "dolování" červíků ze zralých třešní ), ale údajně je potřeba, s tímto "nekonečným" bojem, začít už někdy v době, kdy jsou třešně ještě v květu. Údajně totiž již v té době kolem rozvetlých stromů ( ... a to prý dost bohatě ) poletují nějací ti "haj.líci" ( mušky ), kteří - už v této době - v květech třešní "zakládají" svoje bohaté "famílie" potomků, kteří si později v třešních spokojeně vyrostou ( a dorostou ) ... no a následující rok ( zcela pochopitelně ) se "opičí" po svém "rodiči" ... a dělá na třešních úplně stejnou "neplechu", jako jejich "mama" a "tata".

No a protože člověk je tvor zvídavý, tak vymyslel nejenom postřiky ( což asi není to nej ..., nej ... řešení, i když dnes už to jde i bez chemie ), ale údajně by mělo "stačit" ... právě v době květu ( bohužel i několik dní ... v nočních hodinách - tedy ve tmě ) pod stromy ponechat zapálený nějaký "žhavý" bohatší zdroj světla ( ohýnek ), ke kterému se ty mušky ( velmi rády ) vydávají ... vlastně na jejich poslední cestu, protože žár udržovaného "svítícího" ohýnku s nimi udělá již všechno potřebné.

Vím, že jsme tuto metodu - ze zvědavosti - zkoušeli ... a těch mušek nad tím ohýnkem skutečně "dopoletovalo" opravdu požehnaně. Jak dalece jsme ale omezili "tradiční" červivost třešní, ... to jsme - jako školáci - už tak nesledovali. V podstatě jsme ( tím obyčejným svítím a "žhavým" nočním ohýnkem ... a žhavými svítícími uhlíky ) na těch muškách provedli první "selekci" ... no a "dočištění" třešní se stejně neobešlo bez ( již tady doporučovaného ) solného "bazénu", kde si ti zbylí mladí třešňoví "haj.líci" mohli zkusit svého posledního "kraula" ...

Datum: 05.07.14 22:46

Třešně namočit na hodinu do octové vody a je po problému.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.