Choroba na převislých muškátech

Od: Datum: 24.06.14 18:26 odpovědí: 5 změna: 24.06.14 20:01

Dobrý den, mám převislé plnokvěté muškáty a v jednom truhlíku mi pozvolna začaly odcházet listy. Vždycky zežloutnou, okraje začnou sesychat, zkroutí se a nakonec uschnou úplně. Jeden muškát mi už takhle padnul totál, další se nejspíš chystá. Žluté listy otrhávám, ale za chvilku tam nejspíš zůstanou jen klacky. Poupat mají zatím docela dost a nasazují dál. Jen s listy je potíž, nově vyrostlé nic moc a napadené začínají být i ty úplně malinké. Minulý týden jsem koupila nový muškát a přiložené fotografie listu jsou přesně z něj. Předpokládám tedy, že truhlík je na dezinfekci a kytky na odpis. Švagrová má muškáty nádherně tmavě zelené (já je mám spíš světlezelené = nedostatek živin?) a má je na stejném místě (jižní strana, slunce) jako já jen o pár desítek metrů dál. Nevíte prosím někdo, co to je za chorobu? Googlím jako magor, ale nejsem z toho moudrá.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.14 18:40

řekla bych ,že jsou totálně přelité

Ohodnoceno: 1x

Od: missy*
Datum: 24.06.14 18:56

To mě zezačátku taky napadlo, ale mám je v samozavlažovacích truhlících, zalévám opatrně odstátou vodou jen do misky, voda se vždycky poměrně brzo vsákne a když jsem dneska dloubala prstem do substrátu, tak je seshora do nějakých 3/4 úplně suchý. Tak vážně nevím.

Datum: 24.06.14 19:09

Taky jsem si pořídil na muškáty samozavlažovací tuhlíky ,ale prostě se mi neosvědčily- nejlepší jsou obyčejné a zálivka opravdu mírná nejvýš 1x týdně, pak mám muškáty zdravé .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.06.14 19:59

Přikláním se taky k tomu, že hnijou. Samozavlažovací truhlíky jsou k ničemu, zvláště u rostlin, které se teprve snaží zakořenit. Dívala jste se u odešlých na kořeny?

doplněno 24.06.14 20:10:

Samozavlažovací truhlíky, muškáty a na dešti. Dál už nemusíme nic vymýšlet.

doplněno 24.06.14 20:10:

Samozavlažovací truhlíky, muškáty a na dešti. Dál už nemusíme nic vymýšlet.

Ohodnoceno: 0x

Od: missy*
Datum: 24.06.14 20:01

Nedívala. Jenže se obávám, že nejsem tak zdatná, abych něco poznala. Jeden muškát mi uhnil, když bylo období deštů, to jsem rozklíčkovala jako nějakou tu hnilobu - hnědý stonek a hnědé skvrny na něm. Mám dojem, že asi přesedlám na jiné truhlíky, něco na tom bude. Vzpřímené muškáty jsou prý více odolné, mám je normálně v květináčích s podmiskou a jsou v pohodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.