Oštípané lilie

Od: Datum: 23.06.14 18:41 odpovědí: 5 změna: 24.06.14 07:42

Dobrý večer, teď jsem přišla ze zahrady a docela naštvaná, protože mi někdo nebo neco oštipuje poupata u lilií. Jsou těsně před rozkvětem a je to ucvaknuté jako nůžkami. Nemáte prosím někdo zkušenost kdo to dělá? Nenašla jsem žádného škůdce ani na květinách ani v blízkém okolí. Děti tu taky nemám. Je to k vzteku když na to rok čekáte a pak to nevykvete. Dekuji za každou odpověď.

doplněno 23.06.14 18:58:

Pejska nemám jen kočičáky, ale vrabců je plná zahrada a i jiných ptáčků. Listy ožrané nejsou, liliovníčka i slintáky vraždím. Asi nezbude nic jiného než natáhnout nějakou síť, aby k těm poupatům Ptáci nemohli. Dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.14 18:44

A vrabce tam máte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.06.14 18:45
avatar

Dobrý den, a pejska tam nemáte? Pokud ne, tak to možná udělal nějaký ptáček. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 18:52

listy ožrané nemáte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 19:31

Ben to napsal správně. Mně takhle kytky ucvakává pták. Listy i květy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 07:42
avatar

Mám už několik let červenožlutou lilii, jen z maličké cibulky, kterou mi jedna paní dala výměnou za venkovní kaly. Za ten čas se mi pěkně rozrostla. Má letos 10 velkých snětí, na každé bude 12 - 15 květů. Malých stonků s 1 - 2 květy nepočítaně. Zatím jsou to poupata. Mám z nich ohromnou radost.

Ale zjistila jsem, že mi poupata ožírá naše dementní 89 letá babička. Asi si myslí, že jsou to nějaké papričky či co. Babča má volný pohyb po celém dvoře i zahrádce, jen vrátka ven na cestu musíme zamykat. Tak se ploncá, kudy chce a sní, co vidí. Podotýkám, že hladem netrpí. Ten věchýtek do sebe dovede naskládat snad totéž, co zdatný horník. Pan doktor tomu říká "chorobná stařecká žravost".

Vím, je to blbost, a taky by mě to ani ve snu nenapadlo, kdybych ji nenachytala, jak trhá, cpe do pusy a žvýká. Když se jí zeptám, zda nemá hlad a nechce něco k jídlu, odpoví mečivým: Nééééé!

Tak to je u nás ten důvod. U Vás bude určitě jiný. Jen dotaz: nemáte taky babičku s Alzheimerem? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.