Záhada v truhlíku, jeden nekvete

Od: Datum: 22.06.14 10:12 odpovědí: 5 změna: 22.06.14 20:12
avatar

Mám dva samozavlažovací truhlíky, které jsem pečlivě vyčistila a vypláchla vařicí vodou. Muškáty jsem koupila v platu po deseti kusech. Zeminu jsem dala z jednou pytle, zalévám jedinou konvicí 4l i s hnojivem. Takže oba truhlíky jsou na tom úplně stejně. Naprosto stejně. V jednom truhlíku muškáty kvetou tak, že už jsem 2x vyhazovala hrsti odkvetlých stonků a ve druhém nekvetou vůbec. Jen jediný jednoduchý kvíteček, takový mrzáček to je. Když jsem si to uvědomila, truhlíky jsem vyměnila. Myslela jsem si, jestli to není místem. Vyměněné jsou už měsíc. A stejně nekvetou. Vůbec! Napadá vás, proč to tak je?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.14 13:45
avatar

Na fotce vidím poupata,tak už to vypadá,že pokvete.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 14:57
avatar

Volaakési čudné... Zkuste oba truhlíky potěžkat ať uvidíte, jestli jsou stejně napité. Je tady možnost, že se knoty

někam odporoučely a nenasávají vodu do truhlíku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 22.06.14 15:02
avatar

Stejnou záhadu jsem řešila loni,truhlík nejen že nekvetl,ale i kytky zašly.Myslím,že je na vině otevírání oken a neustálý průvan,to kytky nesnášejí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 18:19
avatar

Je to divné, fakt! V průvanu levý truhlík rozkvetl i vloni dříve. Proto jsem je vyměnila. Myslela jsem si, že se jim průvan líbí a taky je tam ráno asi 2 hodiny slunko. Na ten pravý slunko nedosáhne až tak. Zalíváním to není, kontrolkou je pinkpongový míček u obou. Jo, na květ má nasazeno, ale ten pravý kvete od poloviny května. Levý vypadá jako brambory. Spousta zeleně, květy nikde nic. Záhada!

doplněno 23.06.14 06:30:

Ukulele, ty truhlíky byly asi měsíc opačně. Když z toho jednoho jsem vylámala odkvetlé květy a v druhém ani kvítek, tak jsem ty truhlíky přehodila V květnu byly opačně a koncem května jsem je přehodila. Takže každý z nich byl jeden měsíc vlevo a jeden měsíc vpravo.

Datum: 22.06.14 20:12

Zdravím, je to teplem, jak píšete, že na jeden svítí sluníčko víc, tak se ten truhlík víc zahřeje a je rychlejší metabolismus u rostlin - růst a kvetení. Není to záhada.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.