Cesnek bez spicek

Od: Datum: 21.06.14 18:49 odpovědí: 7 změna: 30.06.14 14:29

Dobry den potreboval bych poradit prijela knam tchyne a sla na zahradu si zapalit a pritom otrhala spicky cesneku vsechny no a mi ted nevime kdy dozral protoze uz se spicka nenarovna ze pry to bylo v receptari ze se to ma orvat tak nevim,vzdycky jsme jich par spicek nechali na kontrolu,dikuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.06.14 18:56

Dobrý den, měla by Vám poradit ta aktivní tchyně. Snad ví, proč se to má dělat. Není možné sledovat česnek někde u sousedů nebo v nejbližším okolí? Zdravím!

doplněno 21.06.14 20:05:

Myslel jsem to juknutí k sousedům jen pro přibližnou orientaci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.14 19:51

Paličák sklízejte v době, když má ještě pět dužnatých listů.

doplněno 21.06.14 19:53:

U sousedů nesledujte, nemá význam. Jiná odrůda, jiná doba sázení, jiná půda, hnojení a tím i jiná doba sklizně.

Od: mahan
Datum: 21.06.14 19:57

Dobrý večer,nechávám asi tři kusy a až dovrší pravý úhel tak sklízím,většinou to vyjde týden před naší poutí a ta je 26.července na Annu.Já myslím že týden sem nebo tam tak se nic nestane.A ještě jsem zapoměla napsat ,že stonky nevyhazuji,pokrájím na špalíčky a zmrazím ty pak přidávám do polévky a dobré jsou na čínu.

Datum: 21.06.14 23:33

Česnek dozrává ke sklizni až v červenci.Pokud se odstraní květní špičky a konec stonku zůstane stočen,stačí počkat,až se narovná.Pak bude cibule zralá.Je ovšem škoda,že panimáma nenechala aspoň tři kousky dozrát,podzimním výsevem se dá z nich vypěstovat kvalitní sadba.

JABRAKA

Od: cuca®
Datum: 22.06.14 10:50

Ano, otrhat se mají, aby nevysilovaly rostlinu, ale tchyně je opravdu na zabití. Kdyby jednu jedinou nechala.

Zalezi v jake nadmorske vysce jste, ale muj stryc od hradce kralove pomalu zacina sklizet, ma ho totiž hodně.

Takze moje rada, dejte mu treba 14 dni, nate zacnou pomalu zloutnout, pak ho vytáhněte.

Od: renatapod
Datum: 23.06.14 11:05

Tak jeden vytáhněte a podívejte se kolik má suknic na cibuli. Jestli tři tak můžete sklízet, jestli je jich víc a suknice jsou spíše dužnaté než kožovité...tak si tenhle česnek dejte na chleba a čekejte

Datum: 30.06.14 14:29

Česnek pěstuji již 35let a mám na to tento recept:Zásadně do země na podzim a do hloubky nejméně 8cm.Dost brzy z jara začne ze země vystrkovat.Pečlivě kontroluji kdy začnou vyrůstat květenství a při délce 20cm ho hned odstříhnu.Tvoří se tím větší palice v zemi.Z odstříhnutého květenství je po udušení na omasku výborný a lehce křupavý základ na čínu.Zalévám jen když je suší období.Dozrálý česnek poznám podle stvolu když u země změní trochu barvu z jasně zelené na trošku světlejší.A nejdůležitější je když stvol jde u země trošičku ohnout.Začnu vykopávat a současně kontrolovat jestli u samotné palice je přiměřená ochrana šlupek.Když je hodně mokro tak ho i některé roky operu ve vodě.Zavěsit v růžicích do průvanu,aby ještě proschnul.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.