Kdy je sezona borůvek

Od: Datum: 18.06.14 14:58 odpovědí: 7 změna: 19.06.14 10:45

chtěl bych se zeptat kdy začíná sezona borůvek chtěli bychom někam zajed ale nevíme kdy začíná sezona borůvek? a kdy končí? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 15:27

Sezona dozrávání borůvek se velice liší podle kraje.V nížinných lesích okolo Plzně začínají borůvky dozrávat v červnu,v pošumaví v červenci,Srní a okolí v srpnu a na Kvildě v červenci až září.V okolí slatí jsem sbíral borůvky i v říjnu.Když je totiž vhodné počasí,borůvky "remontují",totiž kvetou podruhé.I na keřích,které jsou obrány,do podzimu bude druhá sklizeň.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 18.06.14 15:30

Slova -zajet někam - by chtěla upřesnit nadmořskou výšku. Takto nelze jednoduše odpovědět. U nás ( 1000m.m) jsou borůvky zelené, malé a zasychají. Normálně se začínají sbírat v polovině prázdnin a sezóna končí až jsou vysbírané a nebo až zamrzne.

Od: iv®
Datum: 18.06.14 16:59
Nevim odkud jste, ja jsem z ol. kraje a uz jsem první měla. Ted o víkendu jedu na své oblíbené misto ať vim jak na tom "holky" jsou ;)

Datum: 18.06.14 18:01

Horní Bečva, minulý víkend se už začínaly místy modrat. Sezóna je prakticky celé prázdniny.

Datum: 19.06.14 06:50

Pocházím z Polabí a u nás v nížině jsme s kamarádkami na borůvky jako děti hojně chodily. Les byl za vesnicí, nevím, kde byli tehdy pedofilové, zvrhlíci a jiná podobná havěť, protože jsem se do lesa nebála ani sama. Ale většinou nás chodilo víc. Přinesly jsme si vysvědčení a už druhý den jsme s bančičkami vyrazily. Babička nemohla na nohy, ale dobře vařila, takže já borůvky natrhala a ona pak kouzlila své borůvkové koláče a buchty se sypankou. Ještě dnes se mi sbíhají sliny.

Takže v nížině už od začátku července. Asi za měsíc občas někde dozraje i druhá sklizeň. Na horách, ve vyšších polohách později. Na Černé hoře jsme zobali borůvky v srpnu a v září a bylo jich modro. Připadá mi ale, že ty horské jsou takové vodnaté a nemají tak dobrou sladkou chuť, jako ty z nížin, vymazlené od sluníčka. Jaga.

Od: fido
Datum: 19.06.14 08:44

už vidím svého souseda jak by se mu zježily chlupy na zádek ... kdy začíná sezona ... tedy kdy mu zas vtrhnete na jeho pozemky a začnete krást stylem "nájezdy" sběračů, co denně nosí kýble a pak je prodávají na trhu :D

Od: tom*
Datum: 19.06.14 10:45

nadmořská výška 709 m n. m.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.