Jak pěstovat okurku VIKTORII?

Od: Datum: 18.06.14 10:23 odpovědí: 2 změna: 18.06.14 13:18

Ač jsem se snažil informace získat na webu, buď jsou rozpoluplné- nejednoznačné, nebo nejsou zmíněny detaily. Mám 9 sazenic odrůdy Viktorie, které se nemají vyštipovat. Zajímá mne jak si mám při jejich dalším růstu počínat. Rostliny jsou cca 70-90cm vysoké do výšky cca 40-45 cm jsem odřezal listy a výhonky v paždí listů. Jak si při dalším růstu počínat s výhonky i listy, případně kde bude v paždí neopylený květ (či zažloutlá okurka) nebo samčí květy.

Předem děkuji flodur.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 11:14

Nikdy jsem okurky nevyštipovala ani jsem netušila, že se to má dělat, pěstujeme je na pletivu nebo kary síti a letos mají ty největší salátovky už tak 15-20 cm, spoustu malých a květů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.14 13:18

zdravím, máte tedy salátovku Viktorii F1 od Hollmana?je výrazně výnosnější a i odolnější k plísni, než starší odrůdy, je vhodné sklízet plody menší, tedy do velikosti 18-20 cm.Nezpomente okurky zamulčovat.Při nedostatku vláhy rostou okurky slabě a i výnos je pak ovšem nízký. V suchých oblastech či obdobích se zálivka vždy vyplatí (pokud je možná). Je to také opatření proti plísni: Při dostatku vláhy rostliny okurek bujně rostou a rychle nahrazují nemocné a poškozené listy listy novými. Tato "regenerace" omezuje škodlivý účinek plísně okurkové.Velmi důležité je zalévat méně často, ale zato důkladně. Časté kropení listů malou dávkou vody jen podporuje plíseň (vlhké listy), ale rostlina přitom dále trpí suchem - půda pod listy je suchá, nebo je mokrá jen na povrchu. Správná zálivka má proniknout do hloubky 10 - 20 cm. Taková zálivka postačí i v největším vedru jednou týdně.Trochu ledku (nebo zředěného drůbežího trusu) na počátku kvetení, případně ještě znovu na počátku sklizní a opakovaná listová výživa (HARMAVIT apod.) také vydatně podpoří růst natě, tedy "regeneraci" . Bez dostatku vláhy je ovšem účinek přihnojení menší. Za sucha je tedy třeba přihnojovat a zalévat zároveň.jo, a hlavně už nic neštípejte!:)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.