Rostliny a pestovani

Od: Datum: 16.06.14 09:52 odpovědí: 4 změna: 16.06.14 12:09

Jak pestovat ruze aby kvetly cele leto


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.14 10:00

Hnojit hojivem na růže a odsrtaňovat odkvetlá květenství -stříhám je za 2 listem od květem a opět nasadí na nové květy .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.14 10:11

Já odkvetlá květenství stříhám až v úžlabí pětičetného listu, pak jsou další květní stvoly, které vyrostou pěkně silné.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 16.06.14 10:39
avatar

Dobrý den, jak již uvedeno - odstřihávat odkvetlé květy a za horka i více zalévat. Můžete na ně i hezky mluvit. Ale, u venkovních květin to nemám vyzkoušené - na ty pokojové to působí snad pozitivně (i když se to zdá jako bláznovství). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.14 12:09
avatar

zdravím,slunné a vzdušné místo, dostatek prostoru, kyprá půda a správné hnojení. Poskytnete-li takové podmínky růžím, budou prospívat skvěle:) V suchých létech růže bohatě zalévejte, aby půda kolem rostliny byla dostatečně prosáklá. Nejlepším hnojivem pro růže je kvalitní vyzrálý kompost. Pohodlným řešením je posypání půdy dlouhodobě působícím minerálním hnojivem v březnu a v polovině června(hnojivem se síranem draselným).K růžím je dobré vysadit keříčky modrých levandulí nebo žlutých a oranžových afrikánů. Nejen že tato kombinace vypadá báječně, ale tyto rostliny udržují růže bez škůdců, kterým vadí jejich výrazná vůně.Na jaře po prořezání a pohnojení je dobré rozprostřít kolem růží tlustou vrstvu mulče. Nejvhodnější je stájový hnůj, ale stejně tak poslouží i drcená kůra. Mulč vám zlehčuje práci tím, že zabraňuje tvorbě plevele, ale zlehčuje život i růžím, protože zadržuje vláhu.A jak již zde bylo napsáno, odstranujte odkvetlé květy:)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.