Kdy sklizet brambory

Od: Datum: 13.06.14 21:41 odpovědí: 7 změna: 14.06.14 10:52

Dobrý den. Mám dotaz, za kolik dní sklízet brambory Impala? Děkuji Marcela

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 21:54

až vyrostou většinou se sklízí až oschne nať nebo než začnou v zemi hnít

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.14 22:19

Ranné brambory se sklízí za 90-110 dní podle odrůdy. Po této lhůtě kdykoliv do zaschnutí natě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.14 22:23
Když jsem v pokušení tak jednu rostlinu opatrně odhrnu a kouknu jak je na tom. Když dobrý tak jednu vykopu a na základě toho se rozhodnu co dal. Když jde o maximální výnos tak až bude nať suchá.
Pokud nepotřebujete zahradu na další kolo pěstování pak brambory nechávám v zemi až do října, udržují si jemnou slupku.
doplněno 14.06.14 08:44:

s těmi hlodavcu máte určitě pravdu, ale zatím mi to prochází bez úhony a ještě jsem nenašel žádnou nakousanou :) Možná je to tím, že to není v polích, ale na zahradě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.06.14 00:20

Impala je velmi ranná odrůda brambor. Na jídlo sklízejte postupně dle potřeby. Dělá se to opatrným podhrabáním hrůbky, vyberete brambory, které najdete a přihrnete zpět. Nebo vytrhnete celou rostlinu a vyberete všechny brambory pod ní. Brambory, které takto nespotřebujete, vyberte tak dva týdny po úplném zaschnutí natě, až se vytvoří pevná slupka. Dlouho ponechané brambory v zemi jsou vítanou potravou hlodavců.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.06.14 04:53
Například u nás je brambory nejvhodnější sklidit bez ohledu na odrůdu tak těsně před tím, než je sklidí naši spoluobčané. A to bývá v poslední době dost brzo před vhodným agrotechnickým termínem.
Za mlada jsme sklízeli o pár týdnů později. A k tomu v oblacích a vůni kouře z hořících hromad suché bramborové vnatě. O lahodných pamlscích pečených v žhavém popelu , popálených dlaních, špinavých pusách se nám dnes už ani nezdá.
Ještě dobře, že žil a kreslil pan Lada...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.06.14 08:37

my už je kopeme, máme jich dost, takže není problém pro 4 člennou rodinu vytáhnout klidně 5 natí. Užíváme si je, dokud jdou loupat, tak je máme nejraději, a že jsou menší, to je spíš plus :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.14 10:52

Taky už používám brambory i když by ještě povyrostly.Nat Je ještě zelená ale plno mandelinek.Nestříkám a nemám je kam uskladnit.Ale jsou výborné. Pěkný den přeji :)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.