Sousedce překážejí túje

Od: Datum: 12.06.14 08:43 odpovědí: 14 změna: 30.06.14 23:05

Mám dotaz. Sousedka si přeje, abych odstranila alej tújí, na které přilétají ptáci a u nich nechávají trusy. Já ty ptáky nenaučím létat na toaletu tak teď nevím, co mám dělat... poradíte? Je mi jasné, že by chtěla výhled, ale to bychom byli jak na dlani, máme totiž hlavní dveře proti sobě jen pár metrů... a túje nám i jim poskytují soukromí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: martink*
Datum: 12.06.14 08:56

Jsou thuje na vašem pozemku? Vůbec to neřešte a pořiďte si krmítko

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 09:43
avatar

akrass,

nějak jsem Vás nepochopil,

Tůje jsou na Vašem pozemku a ptáci dělají škodu na sousedově pozemku? Opravdu to jsou Ti ptáci, co seděli u Vás?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 09:49
avatar

sousedka si může přát kde co. Je pravda, že nový Obč. zákoník jí dává jisté možnosti, ale dává je i vlastníku...§ 1012

Vlastník má právo se svým vlastnictvím v mezích právního řádu libovolně nakládat a jiné osoby z toho vyloučit. Vlastníku se zakazuje nad míru přiměřenou poměrům závažně rušit práva jiných osob, jakož i vykonávat takové činy, jejichž hlavním účelem je jiné osoby obtěžovat nebo poškodit.

sousedka by se mohla odvolávat na § 1017

(1) Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků, a vysadil-li je nebo nechal-li je vzrůst, aby je odstranil. Nestanoví-li jiný právní předpis nebo neplyne-li z místních zvyklostí něco jiného, platí pro stromy dorůstající obvykle výšky přesahující 3 m jako přípustná vzdálenost od společné hranice pozemků 3 m a pro ostatní stromy 1,5 m.

ovšem musela by mít rozumný důvod, a tím ptačí trus zřejmě nebude...a je tu ta míra přiměřená poměrům...

pokud nechce pochopit, že na let a vyměšování ptáků nemáte vliv, dejte na stromky cedule: Na základě přání sousedky se ptákům zakazuje létat a kálet v okruhu x metrů... Neuposlechnutí bude trestáno

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.06.14 11:06

túje jsou u nás, nám ptáci nevadí raději ptačí zpěv a trus, než mouchy a komáry.

Ale hold trus je i u nich, prý, jak odlétají z těch tújí, kde je jim dobře. Ale my si myslíme, že by chtěla koukat nám do talíře, kdybychom túje odstranili, tak bydlíme ve stejné domácnosti obrazně řečeno. Vchody máme naproti sobě.

Datum: 12.06.14 13:54
avatar

PAk je ještě jedna možnost, že budete ptákům domlouva, aby kadili jen na Váš pozemek. Ještě že mám milé sousedy..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.14 19:25
avatar

Oznámil bych sousedce, že nemám nic proti tomu, aby letový koridor vedl přes můj pozemek a že tedy s ptáky může v tomto smyslu uzavřít smlouvu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 12.06.14 10:19
avatar

Dobrý den, to je klasický příběh, který také zažívám. Hlavní důvod je, že sousedka ztratila přehled o dění na Vašem pozemku. Čím vyšší a hustější rostlinstvo, tím menší až nemožný přehled sousedka má. Já to řeším humorem, někdy vážněji - vysvětlováním. V mém případě vadí pokálený plot od ptáků a mech na pozemku sousedky. Já z druhé strany (u sebe) mech nemám a pokálený plot je můj. Chce to hodně trpělivosti nebo volte razantnější metodu hádky. Zdravím!

doplněno 26.06.14 08:45:

akrass - to střílení vzduchovkou na ptáky nepodceňujte. Je to snad zakázané a pokud soused střílí proti Vašemu pozemku nebo domu, tak Vám může způsobit škodu - na domě nebo i na zdraví. Ona vzduchovka není zase taková bezvýznamná hračka.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 12.06.14 11:21

dejte za tuje plot z vlniteho plechu. Tabule nastojato. Tim padem ptaci nebudou sedet na strane sousedky a budou odletavat smerem pred vas pozemek. A mate po problemech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 12.06.14 19:32

Tohle řešení je vtipné, ale asi učinné. A hlavně nějaké škareté, které vy neuvidíte přes tujky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irisirisiris*
Datum: 25.06.14 22:17

To mně pobavilo! Moje řešení problému by bylo asi takové, že bych si důrazně promluvila s ptáky a nařídila jim, že nemají kálet sousedce na její část zahrady, ale přímo na její hlavu. Škoda, že něco takového nemohu řešit, neboť nemám tůje.Ale to prasátko je šikovné, to mě též pobavilo! Hezký den!

avatar
Upozornění od sys hejkal 26. 06. 2014 05:31:37
!Pravidlo Z5: je zakázáno vkládat k odpovědi erotické a porno obrázky a takové, které nesouvisí s radou. Používat jiné smajlíky než z Poradte.cz. Vkládat odpovědi, které se nevztahují k otázce nebo odvádí pozornost jinam. Vyhrazujeme si právo kdykoliv je smazat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: irisirisiris*
Datum: 26.06.14 07:33

Omlouvám se. Už budu hodná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: podobnyproblem
Datum: 26.06.14 08:20

Z toho si nic nedelejte, to je v lidech..asi vám moje rada nepomůže, ale povzbudí, že v tom nejste sama))

Já mám zase vzrostlé křoví do ulice, ale na svém pozemku, do ulice kde jezdí akorát auta a to proto aby k nám nebylo vidět a aby to zachytilo prach z ulice,tak je hodně vzrostlé , ale pravidelně upravované, aby to nezasahovalo do ulice, ale jenom k nám na pozemek. A výsledek je, že sousedi, se kterýma to nemá nic společné , tak když upravujeme křoví, tak mají kecy, že to zakrývá náš barák, že to je až prej nehorázné nechat to tak vysoko. Co mám nato říct? V ůbec to s nimi nesouvisí, není to vůbec na hranici s nima, je to směre do veřejné ulice, kde to přes plot nečouhá, ani jedna -jediná větvička...Prej budete tam mít stín do oken a furt dokola. Už mě to nebaví poslouchat, ale už nevím co jim odpovědet...Takže aspon jsem vás potěšila, že v tom nejste sama. Přeji Vám krásný den a dejte vědet jak jstě to nakonec vyřešila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 08:38

jak jsem to vyřešila? Manžel měl řeči, že to moc hrotím, že si z toho něco dělám. A včera se rozjel a posekal túje od cesty až do velikosti plotu, cca 2,5 m, a pak osekal túje u plotu ze strany sousedky. Dobře jí tak. Měla nádherné zelené túje teď se bude dívat na pahýly. Protože to krásné je osekáno. A zbytek jen srovnáme, takže přání jsme splnili, a nám to neuškodilo.

Z naší strany to máme hezké pořád.

Horší je, že se nám zdá, že soused ty ptáky střílí vzdouchovkou... ale na své zahradě.

Děkuji, opravdu v tom nejsmenidko sami,,,,,,, hold je to těžké vyjít...

Přeji hezkou dovolenou všem a hlavně dobré sousedy.

Od: rostlinkycz*
Datum: 30.06.14 23:05

Nesprávný řez dospělých tújí může zapříčinit vysychání celé dřeviny. Snad to nebude váš případ. Hluboký řez a jen z jedné strany není vhodný. Záleží, i jako je výsadba orientovaná. Pokud na vyholené místo bude pálit slunce, dřeviny se budou přehřívat a rychleji budou schnout. Zabezpečte hodně vody.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.