Sukulent, kaktus

Od: Datum: 07.06.14 10:19 odpovědí: 4 změna: 18.06.14 13:59

Poznáte prosím někdo tento sukulent?

Ze spodního páru listů vyrůstá otrněný stonek, který je troj, či čtyřboký. Vytváří hustý porost z kořenů.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.14 15:36

hodně mi to připomíná mladé Hylocereusy, tzv. Dragon fruit na které se v Asii roubují kaktusy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: neznalek*
Datum: 08.06.14 19:59

Díkdy, dle dohledaných snímků by se mělo jednat o tento druh. Bohužel jakožto výpěstek holandských šikulů mu příliš nadějí nedávám, i když? Je hrozně měkkomasý. Zkrátka darovanému koni na zuby nekoukej

Datum: 08.06.14 21:09

Holanďani nejsou špatný, ale rostliny od nich si kupují ne zrovna moc chytrý lidi. Třeba zrovna u kaktusů, každý si myslí, že kaktus musí žít v suchu, ne on to nemusí, on to jen dokáže ! A v komerčních pěstírnách jde o rychlost růstu, takže hodně světla, hodně zálivky a hodně hnojiva, ale pozvolným přivykáním na sušší podmínky lze tyto rychlovky přivyknout k životu suklentních rostlin, a to zcela bez problémů. Hylocereusy obecně vyžadují vyšší vlhkost substrátu a větší teplo, je to dáno jejich domovinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neznalek*
Datum: 18.06.14 13:59

Holanďani jsou šikulky a myslím to tak jak píšu. Jejich pěstování v kokosovém vláknu či rašelině je jistě velice produktivní a při správných dávkách hnojiv atd. v zálivce jsou schopni vypěstovat velké množství rostlin s mnohem menšími náklady, než my v klasických podmínkách. Bohužel přechod do běžných pěstitelských podmínek je značně obtížný a již jsem taky pár rostlin udolal. Jako poslední teď živoří lithopsy. Zkrátka jsem neodolal, i když doma jich mám spoustu od našich kolegů. Teprve teď se začínají přelévat, tak uvidíme.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.