Délka kosené trávy

Od: Datum: 03.06.14 16:11 odpovědí: 4 změna: 03.06.14 20:50

Naši oblast dlouhou dobu provázelo teplo, sucho - tráva osychala, vyhlídky na déšť nebyly, proto jsem nekosil, a trávu ponechal na délce mezi 5-10cm (roste nerovnoměrně). Podle odborné literatury si tak tráva lépe udržuje vlhkost a zpomalí se usychání.

Dnes nejkratší stébla mají 10cm, ty delší mají tendenci si lehat.

Foto: http://postimg.org/image/dmtr685zv/

Podle rad známých, při této délce osychají stébla nad kořenovou částí, tvoří se stonky, a trávník se znednocuje.

Je to pravda? Bylo by vhodné přestat nečekat a trávu zkrátit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.06.14 16:34
avatar

Dobrý den, sekal jsem srpem přerostlou trávu zrovna včera - je to tak. Dole je žlutá a tvoří se drny. Na mé zahradě to nevadí, protože je přírodní a ne jako z LEGA, ale kdo chce být in, tak musí sekat a sekat a sekat. Zdravím!

doplněno 03.06.14 16:35:

Já měl tu trávu třikrát delší, než je to foto.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.14 16:46

Dobrý den, když už vám tráva přerostla, musíte na sekačce zvýšit výšku prvního pokosu, a teprve až se trávník vzpamatuje, vrátíte se na původní výšku. A už s dalšími pokosy nečekejte- čím častěji sečete, tím lépe se trávník zahušťuje odnožováním. Takže klidně jednou za 7 - 10 dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 17:50

Když je sucho, seká se trávník výše, aby nevyschly moc kořeny, ale seká se. Trávník, který žene do květu se znehodnocuje a řídne. Vemte sekačku a běžte ho upravit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 20:50
avatar

Ano, jak píšou přede mnou. Vemte trávník sekačkou na nejvyšší pokos. Za tři čtyři dny jej vemte zase o jednu třetinu. Tradičně sekejte trávník na vyšší pokos, tak aby posečená tráva měla tak 5 cm. V suchých dnech v létě zvyšte pokos zase o třetinu než normálně, ale sekejte. Ono to nebude už ani tak častěji jako na jaře, když je spodní vláha a nižší teploty. Trávník se zahustí a jakmile zhoustne natolik že zakryje půdu lépe si udrží onu vlhkost. Tento trávník vypadá že je chvíli založený je dost řídký. Podpořila bych jej také hnojením.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.