Urceni 3 rostlin

Od: Datum: 30.05.14 09:48 odpovědí: 2 změna: 30.05.14 12:58
Pomůžete mi prosim určit par rostlinek? Nedám si s tim rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.14 10:42

Na posledním obrázku je zvonek rozkladitý.

doplněno 30.05.14 10:51:

Na druhém pravděpodobně nějaký heřmánkovec (ale v tomto stádiu nejsem schopna to přesně určit; je to ještě mladá rostlina) :).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.14 12:58

Ildika má naprostou pravdu. Zodpovědně lze určit skutečně jenom ten zvonek rozkladitý. Druhá buď rmen nebo heřmánkovec, s tou první si nevím rady vůbec.

Pokud to potřebuješ do školy, měl bys vybírat takové rostliny, které právě kvetou. Květ je jedním z podstatných znaků, bez něj se určuje špatně. Navíc ještě, když to je podle fotky, ne podle skutečnosti.

Květ, to je "obličej" té rostliny. Vidím Tě třeba dost daleko ode mne. Máš někoilik podobných znaků, jako Tví spolužáci. Třeba výšku, tloušťku, barvu vlasů, tmavé tričko, chůzi...Ale nepoznám Tě. Teprve, když ke mně otočíš svůj obličej, tedy květ, řeknu: Ale to je přece Luna! A u rostlin je tomu podobně. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.