Okousané jednoleté ovocné stromečky

Od: Datum: 26.05.14 09:07 odpovědí: 10 změna: 27.05.14 16:44

Dobrý den,

prosím o radu. Včera mi sousedovic kozy okousaly ovocné stroměčky na zahradě. Nevím , jaký přípravek je nejlepší použít k jejich ošetření... Myslel jsem na stromový balzám, ten prý ale není vhodný pro jednoroční stromky, a já je právě cca před 2 měsíci sázel. Díky všem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.14 09:10

Jen to tím balzámem klidně zatřete, ale hlavně co nejdřív, ať vám stromky nezaschnou. Nám takhle zlikvidovaly srnky kůru z mladé jabloňky a na celém obvodu kmínku zůstal jen úzký proužek kůry vcelku. Zatřeli jsme to a zdá se, že ten statečný stromeček přežije :)

doplněno 26.05.14 09:11:

A pak také letos hodně stromečky zalévejte, zvýšíte jejich šanci přežít.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.05.14 09:13

Jestli jsem dobře pochopil, máte okousané kmínky u čerstvě vysazených stromků. Použijte stromový balzám. Je na něm napsáno nepoužívat na jednoleté výhony a to kmínek není. http://www.agromanualshop.cz/stromovy-balzam-150g/

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 26.05.14 10:25

Jít za sousedem a sdělit, že okousané stromky si může vzít a vám koupit nebo proplatit stromky nové. Budete mít jistotu, že z nich něco bude.

Ohodnoceno: 0x

Od: jardap*
Datum: 26.05.14 12:17

Soused je idiot a veškerá konverzace na téma náhrady by byla jen ztracený čas, tudíž to ani nezkouším. Mám okousaných cca 20 stromečků, tudíž možná 5 tisíc v pr... Za rady všem moc děkuji.

Datum: 26.05.14 12:42

Když se se sousedem nemůžete domluvit, obalte alespoň kmínky králičím pletivem, aby se potvory kozí na něj nedostaly. Jsou to sice další náklady navíc, ale o stromky můžete rychle přijít.

Od: pettisic
Datum: 26.05.14 12:36

Pět tisíc to již na trestní oznámení. Škoda způsobená z nedbalosti. Do ceny se nezapočte cena stromku, ale mnohem vyšší dle ceníku za výsadbu. Utíká čas. Nečekal bych jak to dopadne. O náhradu se postarají policajti.

Datum: 27.05.14 11:27

Hranici mezi pozemky nemá nikdo povinnost oplocovat ,ovšem musí zamezit tomu , aby nezpůsobil sousedovi škodu. Takže, váš soused Vám způsobil škodu za xxx korun. Nelze li to řešit s ním, potom se obrátit na obecní úřad o nahrazení škody.Rozhodně pro budoucnost je to třeba řešit, tohle by nemělo konec, Vy se takhle můžete snažit pořát dokola , jsou jedinci, kteří škodí a vůbec to s nimi nehne.Mám doma podobný případ. PŘEJI HODNĚ ÚSPĚCHŮ. mečík.

doplněno 27.05.14 21:17:

Abych se držel tématu. Léty odzkoušený mám kravinec smíchaný s cihlářskou hlínou, asi 1/1. Smíchat , potrhané pletivo do hladka oříznout a pak pořádně zatřít , vše ovázat kouskem jutového pytle , utáhnout provázky a rok si toho nevšímat Pak všechno sundat a stromek by měl mít vyhráno. Pravda, zrovna příjemná práce to není , ale účinek moc dobrý. Zachránil jsem tak již dost stromků-zajíci,husy,ovce,koza- milí tvorové, ale nesmí dostat šanci. MEČÍK.

Datum: 27.05.14 11:46

Vám kozy souseda, to by snad šla domluva se sousedem. Nám srky z blízkého lesa, sežraly i krásný hrách, všechen, už jsme jim vyseli další (nepředpokládám, že zbyde na nás) a to ještě čekám návštěvu divočáků. Ten balzám bych použila ale spíš bych se snažila aby si soused svoje kozenky oplotil.

Od: jardap*
Datum: 27.05.14 14:49

Můj soused je člověk, pro kterého neexistuje slušného pojmenování a jsem si na 90% jistý, že ty kozy se tam bohužel nevyskytly náhodou. Mám s ním dlouhodobé problémy a toto je pouze další z mnoha. Za rady ještě jednou děkuji. Zkusím to pletivo, nebo mě napadlo ještě něco na způsob té myslivecké odpuzovací pur pěny.

Od: ruze®
Datum: 27.05.14 16:44

Na Netu najdete jistě spoustu chutných receptů z kůzlečího masa,tak neváhejte a postupně si spestřete jídelníček.Lepší jsou malé a mladší kusy. :--))

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.