Výnosnost keříčkových rajčat

Od: Datum: 25.05.14 10:04 odpovědí: 4 změna: 26.05.14 10:09

Zajímalo by mne, jakou jste měli rekordní výnosnost rajčat (keříčková, balkónová). Na obalech od semen vždycky píšou něco kolem 150 rajčat z jedné rostliny, což mi přijde jako utopie nebo se někomu povedla aspoň stovka? V minulých letech se mi povedlo většinou asi tak 30-40 rajčat, ale každým rokem se lepším, tak třeba to ještě povyroste.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 25.05.14 10:29

Dělal jsem u všech druhů rajčat .Ano je možné 150plodů z rostliny ale musíte sít v lednu ,přisvětlovat ,pěstovat ve skleníku,ideání půda a prostředí.Na balkoně se dá odhadem vypěstivat tak 60-80 plodů víc určitě nééé

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.14 12:28
avatar

Na balkoně hodně záleží na podmínkách pěstování.na jihozápadě bude úroda podstatně větší,než na SV.Také výskyt plísní zkrátí vegetační dobu.U keříčkových rajčat to ovlivní způsob ošetřování a hnojení.Také se neprovádí zaštipování.Já mám odrůdu,která kvete za každým listem,většina až za třetím listem.,Takže úrodnost může značně kolísat.Nezapomínejme také na vhodné hnojení a zálivku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rajce*
Datum: 25.05.14 12:40

Balkón (lodžii) mám na jih. Plísně jsem zatím nikdy neměl a to jsem ani nepoužíval nic na prevenci. Minulej rok jsem měl ale problém s nedostatkem vápníku, polovina úrody mi zčernala. Letos jsem prvně k substrátu přidal i kompost, tak jsem zvědavej, zda to bude mít nějakej vliv. Hnojím kristalonem (start, plod a květ) zhruba dvakrát do měsíce. Minulej rok jsem jim toho kristalonu dopřával více, každý týden a myslím si, že právě kvůli tomu se projevil nedostatek toho vápníku. Rajčata byla hrozně vytáhlá, velmi vysoká, měla celkem málo listů. Letos chci být s tím hnojením opatrnější a taky jsem koupil bezpečnější odrůdu Vilma, takže to snad bude v pohodě.

Od: jenda7
Datum: 26.05.14 10:09

Vilmu jsme měl vloni 2 rostliny na dvoře v nádobě a hned z kraje se mi zkroutili a zežloutly listy. Nevím proč, úžeh? Nebo prý nezalívat za slunce. Letos jsem byl opatrnější se slunkem a zalévám je jen večer, ale zase mi trochu zřejmě nachladili. Listy se opět jakoby chtěli kroutit, ale zatím ne zcela a jsou zelené. Měl jsem i jiná rajčata, ale zdá se mi ta Vilma nějaká choulostivá. Příště už to nechci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.