Vodní meloun na kompostu

Od: Datum: 23.05.14 00:06 odpovědí: 5 změna: 23.05.14 15:53
avatar

Nechala jsem se zlákat a dnes jsem si koupila roubovanou rostlinku vodního melounu. Na zahradě už nemám místo na záhonech, ale v prodejně mi poradili, že se mu nejlépe bude dařit na kompostu. To asi je pravda, ale nevím, jak kompost (který je na hromadě druhý rok) připravit na výsadbu. Roste na něm tráva, ne v drnech, ale vyrostlá asi ze semen plevelů. Přemýšlela jsem o tom porost zlikvidovat mechanicky vytrháním a pokrýt ho černou netkanou textilií, nebo postříkat nějakým herbicidem. Ta textilie by mi asi přišla vhodnější i kvůli eventuálním slimákům - z těch mám strach, určitě by si k melounu našli cestu. A jak se poté, co ho zasadím, mám o něj starat? Sazenička stála 55 korun, tak bych o ni nerada přišla hned v prvopočátku. Jaký máte vy názor, co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 06:33
avatar

Já jsem nikdy meloun neměla, ale bratr ho měl. Ve skleníku a i venku. Vypadal a choval se úplně stejně jako dýně. A brácha s nim jako s dýni zacházel. Vím, že hodně odštípával. I oddenky i květy. Aby se rostlina nevysilovala.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pacourek*
Datum: 23.05.14 06:42

Stačí trávu vytrhat přikrýt textilií(použít herbicit je v tomto případě zbytečné)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 23.05.14 07:14
avatar

Dobrý den, asi by nebylo zrovna nejlepší sázet rostlinku do půdy, která je prosáklá chemií.

Takže, jenom odplevelit prostor pro výsadbu. Tu fólii můžete zkusit, ale i to je možná navíc.

Dýně se takto pěstují běžně, ale u toho melounu budete možná zklamaná. Záleží na poloze, kde zahrádku máte. Také se může stát, že vypěstujete malou zelenou kouličku, která nedozraje a bude nepoživatelná - viz moje sousedka. Tak, snad budete úspěšnější. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.05.14 15:40
avatar

Děkuji všem za rady. Dnes, až nebude takové horko, natáhnu fólii na odplevelený kompost a melouna zasadím. Jsem zvědavá na to, jak se mu u nás bude dařit. Loni i předloni jsem meloun zkoušela pěstovat, ale ne roubovaný a na záhoně. Největší se mi povedl sedmikilový (viz foto), ostatní byly menší a dozrály. To z jedné rostliny - nevyštipované - jak jsem si přečetla v nějakém článku. Jsme u Mladé Boleslavi, ne nikde v horách, tak se snad zadaří, pokud nezaúřadují ti slimáci nebo jiné potvory. Díky za váš čas a dobrou vůli poradit. Zmatenka.

Datum: 23.05.14 15:53
avatar

To je paráda. Až vám dozrají, pochlubte se .-)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.