Převislé muškáty a balkónové květiny

Od: Datum: 17.05.14 16:37 odpovědí: 6 změna: 18.05.14 21:26

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Po přesazení převislých muškátů do truhlíků začli po pár dnech žloutnout listy a také květy co byly na muškátech uschly a nerozkvetly.Muškáty jsem měla 14 dnů v bytě.Nevíte, čím by to mohlo být?Koupila jsem substrát na muškáty. Dále bych se chtěla zeptat , zda macešky kvetou celou sezónu.Děkuji za vaše odpovědi.K

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.14 16:47

Co bylo na spodní straně listů? Mšice? Někdy mšice vypadají neviditelně. Jednou jsem měla úplně maličké, průhledné, zelinkavé. Byly vidět až lupou. A stihly zlikvidovat celý truhlík. Nemáte na listech zezdola hnědé skvrny? Taky jsem se letos po téhle nemoci pídila. https://www.poradte.cz/rostli…ani/5698-nemocne-muskaty.html Není na litech jakýkoliv hmyz? ;) Macešky mi v truhlíku vydržely jen snad do prázdnin. Pak přerostly a nebyly pěkné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.05.14 17:30

Je to změnou počasí nebo moc vody a taky dostaly zabrar změnou místa a přesazením.Já jsem si koupila zluty ibiřek a večer zhodil několik poupat.Muškáty moc nezalívat :)

Ohodnoceno: 2x

Od: kristynaw
Datum: 17.05.14 17:44

Před týdnem se na muškátech objevili červci, takoví ti malí bílí červci.Muškáty jsem postříkala postřikem hubícím červce, mšice aj. Od postřiku jsem neviděla žádné červce. Snad se muškáty vzpamatují a budou růst.Ted je mám venku a nechce se mi je dávat dovnitř, myslíte, že jim to uškodí?

Od: zirafka
Datum: 17.05.14 18:03

Muškáty se mají dávat ven až když noční teploty neklesnou pod 10 stupňů. Pokud je tam dáme dříve/osobní zkušenost/, růst se zastaví minimálně na 3 týdny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.05.14 22:43

Krysty neuškodí ale moc nerostou protože je chladno.Já je mám venku asi měsíc.

doplněno 17.05.14 22:44:

A napíšeš mě prosím tě název postřiku?Děkuji

Datum: 18.05.14 21:26

Listy i květy oberte, zkontrolujte jestli nepřelévate. Mladé rstliny nemají takový odběr vody jako velké rostliny. Jde o náhlou změnu teploty. Rostlinky se vám trochu zachladily.

Macešky kvetou celou sezónu, akorád před prázdninami je normálními většími nůžkami na papír ostříhejte zhruba pod prvními lístky pod květy. Ať nepřerůstají a nasadí novou násadu květů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.