Botanické tulipány

Od: Datum: 16.05.14 16:27 odpovědí: 7 změna: 19.05.14 13:27

Zdravím a měla bych dotaz, kdy mohu vyndat cibule tulipánů, případně i narcisů z půdy. Po odkvětu již nedělají moc parády ale zase nevím, jestli nemám nechat cibule zesílit. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.14 16:34

Vyndejte až nať plně zatáhne a uschne. Jinak oslabíte cibule.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.14 16:40

já vyndavám v červnu a pak sázím v září

Datum: 16.05.14 17:53

Přesně, jak píše Hahanaj.

U nás ve vsi je paní, která má každé jaro nádherné tulipány mnoha barev. Když jsem se jí ptala, jak je pěstuje, povídala, že jim dělá prázdniny, jako mají děti ve škole. Koncem června z půdy ven, začátkem září zase zasadit. A jde jim to k duhu, její tulipány nemají konkurenci. Jaga.

Datum: 17.05.14 15:24

Nemyslím si, že je potřeba vydělávat. Pokud je nepotřebujete např. rozesazovat. Sice se všude uvádí vytahovat, ale moc racionální důvod to nemá. Já osobně jich mám plnou zahradu, nikdy jsem je nevytahovala a konkurenci taky nemají.

Datum: 18.05.14 13:43

Dotaz je na tulipány botanické.Ty se ovšem z půdy nevyjímají.Nechávají se na místě,občas se přihnojí plošně minerálním hnojivem s mikroprvky.

JABRAKA

Datum: 19.05.14 08:18

Botanické tulipány z půdy nevyrývat, leda když chcete zredukovat přehoustlé místo. Jinak není důvod.

Datum: 19.05.14 13:27
Jestli jim chcete udělat dobře můžete po odkvětu oštipat květy aby se nevysilovaly. Jinak botanické nechávám v zemi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.