Jak na hryzce?

Od: Datum: 14.05.14 14:09 odpovědí: 4 změna: 15.05.14 12:14
avatar

Dobrý den. Prosím o radu... .Zahradou se mi prohání hryzec, spíše hryzci. Krtek to není, protože nejsou kopečky. Když kopnu do hlíny, všude narážím na chodbičky. Sousedovi zlikvidovali pětinu brambor. Nikdy to u nás nebylo, až letos. Nemáte nějakou zaručenou metodu, jak na ně? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.14 14:41

Tady je řada rad, ale jestli něco funguje, je otázka. http://www.zahradnickykalenda…fauna-na-zahrade/1235-hrabosi Mě zabral na vše živé na zahradě malý pes. Co se neodstěhuje, to zakousne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 15.05.14 11:04
avatar

nám sežral stromky (tedy okousal kořeny a stromky uschly).

Zkoušeli jsme jed, pastičky...nic...

poslední šance - a vyšlo to. Zacpat všechny díry, které nadělal - jednu nechat, připravit si větší dělbuchy - dát několik k sobě gumičkou a všechny podpálit a strčit do díry a zašlápnout hlínou... Po pár ranách buď ohluchne nebo se odstěhuje...

Manžel tvrdí, že chcípnul na tlakovou vlnu...nevím. Každopádně tam už není...

Jak velké chodbičky máte? tohle vidím spíše na hraboše, hryzec má díry tak 8cm v průměru - viditelně větší...

mrchy se přemnožily, byla malá zima...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 11:45
avatar

Zdravím,
nevím jestli poradím zaručenou metodu, ale jednu zkušenost z dávné doby (před cca 35lety) s hryzci mám.
Také jsme jich na zahrádce v kolonii měli tolik, že to byla doslova všude samá díra a sežrané všechno, co šlo. Jejich drzost byla veliká - likvidovali zeleninu mamce doslova za zády a vůbec se nebáli.
Bylo mi tenkrát cca 15roků a s kamarádem nás napadl takový blbý nápad - milé hryzce prostě zkusíme střílet ze vzduchovky. Takže jedno odpoledne, každý svoji "flintu", postavili jsme se tak nějak v úhlopříčce po zahrádce a koukali, co se kde pohne. Mamka si v klídku plela záhonek. Drzost hryzců byla neskutečná - najednou se třeba v mrkvi něco zahýbalo a bylo vidět, jak začíná nať mizet do podzemí. Takže zamířit, povel pro maminku "stůj" (na ten ona zkameněla) a prásk. Takhle jsme fungovali asi 2 nebo 3 hodiny. Výsledek byl, pokud si to dobře pamatuju, asi 10 mrtvých (zastřelených) hryzců.
Být to dnes, tak si to natočím - už sem viděl hodně, ale např. to, že zastřelíte jednoho hryzce napůl v díře a než pro něj 10m stačíte dojít a uklidit ho, tak z díry vyleze druhý, mrtvolku si odsune a jde hodovat na mrkvi - to fakt by za to stálo.
Takže pokud máte opravdu ze zahrádky oraniště, zkuste se podívat, kdy chodí a ničí. A pak třeba použijte naši metodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 15.05.14 12:14
avatar

Taky jsme měli před lety zahrádku celou podrytou od hryzců. Dali jsme na zahrádku plašmyš ( zvukový odpuzovač myší ), ale brzy si na to zvykli a byli tam zas. Od té doby co máme psa a kočku, máme od hryzců pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.