Mulčovací kůra nebo tráva

Od: Datum: 12.05.14 20:21 odpovědí: 4 změna: 12.05.14 21:40

Krásný večer všem.

Prosím o Vaši radu. Nedávno jsme s babičkou vysadili Thuja occidentalis Smaragd kolem toho chceme dát netkanou textilii a mulčovací kůru. Problém ale je ten, že od sousedů nám vždy na podzim padají listí na zahradu protože mají vysázezené magnolie 6 ks blízko u plotu a ještě k třešeň. Tak mám obavy, že když nasypeme okolo túji můlčovací kůru, tak vše nám napadá od sousedů do té kůry. Tak bych Vás ráda požádala o radu a zkušenosti zda mám kolem túji vyset trávu na větší ploše, nebo obsypat mulčovcí kůru. Předem všem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.14 20:46

,,Já bych si nekomplikovala žívot s tkaninou,a kůrou.tůje potřebují zalévat a hnojit.Kůru stejně rozhrabávají ptáci a po čase se tratí,já ji stále dosypávám--ale kolem tůjí se to nedává.Také budete je zastřihovat ...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.05.14 20:54

V tomto případě bych vysel trávu. Z kůry budete listí dostávat dost pracně.

Datum: 12.05.14 21:18

No to jsou mi fóbie. Proč se tak bojíte, napadaného listí do kůry? Řekněte mi jeden racionální důvod. Já vám naopak odůvodním, proč se toho nebát a a nevšímat si ho. Listí se v ní ztratí, zachytí se pod zeravy, zeschne, vůbec si ho v kůře nevšimnete a nakonec stejně zetleje. Obohatí půdu o humus, na který se váže nejen prospěšná činnost mikroorganismů a půdních živočichů, ale také jednotlivé živiny. Řada zeravů v živém plotě má velmi vysokou spotřebu živin a vody, proto časem začne trpět na různé chlorozy a prosychání. Proto jak listí, namulčovaná tráva ze sekačky či kůra je naopak žádoucí. Klidně pod ně zhrňte na podzim i listí z vaší zahrádky. Ani textilii nemusíte dávat, jen udržujte vrstvu mulče. Určitě nesejte trávu pod rostliny. Určitě máte tůjky menší, buď budete muset ručně obžínat nebo je tráva zahluší. A značka ideál, místo tůjek zasázet habr. Z dlouhodobého hlediska mnohem praktičtější :)

Od: betunka
Datum: 12.05.14 21:40

Tůje jsou na vš 110 cm jinak také jsem chtěla zasázet habr ale babička si přála tůje tak jsme vysázeli ty tůje. Ještě jednou moc děkuji za užitečné rady a za Váš čas.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.