Hnědnutí listů u orchideje

Od: Datum: 11.05.14 20:12 odpovědí: 1 změna: 11.05.14 20:19

Dobrý den,
Mám problém se svou orchidejí, je to phalaenopsis mini, dostala jsem ho k vánocům. Byl zasazen v mechu a ne v substrátu, a protože se mi zdálo, že kořeny uhnívají,(což se potvrdilo) přesadila jsem ho do substrátu pro orchideje. V průhledném květináči se ale začaly rychle tvořit řasy a substrát začal plesnivět, proto jsem ho před týdnem přesadila znovu. Kořeny už vypadají lépe, všimla jsem si ale, že na listech se udělaly jakési hnědé fleky o kterých nevím o co jde, spodní list navíc zežloutnul a na listu, který nově roste jsou malinkaté černé tečky. Orchidej zalévám ponorem cca jednou týdně a přihnojuji hnojivem pro orchideje asi jednou za 14dní. Zalévám odvarem z přesličky - právě kvůli plísni - zdá se mi ale, že i když jsem po druhém přesazení dala neprůhledný obal, řasy se zatím neoběvily ale plíseň asi trochu ano.
Děkuji za odpovědi, DiomenSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 20:19

Nechte pouze v průhledném květináči, plíseň a řasy se vytváří, protože je rostlina přelitá. Z toho navazující další problémy. Substrát je lepší hrubý, kůrový.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.